banner1424
Öne Çıkanlar ŞEKERDERE GÜZERGAHI BAYRAM ÖNCESİ AÇILIYOR KAHRAMANMARAŞLILAR OKUDU BU ÖRGÜTÜN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ ARAÇTA SIKIŞIP KALDI Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

TARİHİ KONAK YANINA ‘ÇEŞME’ YAKIŞMAMIŞ
 Bu fotoğrafı, benim değer verdiğim arkadaşım, şair ruhlu insan Arif Yücel, sosyal medyada paylaşmış. Görünce yüreğim cız etti. İsyan fırtınaları koptu yüreğimde. ‘Bu kadarı da olamaz’ dedim.

Bu fotoğraf sizlere yabancı değil. Tüm tanıtım CD’lerinde, belgesellerde, filmlerde bu tarihi konağı görürsünüz.

Görüyoruz ama şuna inandık, tarihi yok olup gidiyor. Eskiler elimizin altından kayıp yok oluyor. Kendi elimizle tarihi dokuyu yok ediyoruz. Ama bilerek, ama farkında olmadan.

Bu fotoğrafı yetkililerin dikkatine sunmak amacıyla haberleştirdik. Biz, görme sorunumuzu halledip, gösterme moduna geçmeliyiz.

MEHMET SABANCI’NIN DEDESİNİN EVİ

Bu tarihi konağın yanına bu çeşme yakışmamış, şık düşmemiş. Tarihi görüntüyü bozguna uğratan bir ilkellik akıyor.

Mehmet Sabancı’nın dedesi mezarından kalkıp gelse, görse rezilliği,  ‘bu ne densizlik, utanmıyor musunuz benim tarihi konağımın yanına fayanstan çeşme yapmaya” dese, ne cevap vereceksiniz.

Sadece bu konağın yanındaki çeşme ile sınırlı kalsa yine, iyi… Restore edelim, tarihi dokuyu koruyalım diye ihaleye çıkartılan camiler, konaklar, ne yazık ki rezil rüsva ediliyor.

Tekrar yetkililere soruyoruz, bu tarihi konağın yanında, fayans kaplı bu rezil çeşmenin, beton yığınının ne işi var?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol