banner1424
Öne Çıkanlar GİZLİ SANSÜR VAR… SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR SPOR LİSESİ ŞAMPİYON SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ STK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bu haber kez okundu.

AĞIR AKSAK!
 Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ihale edilen tarihi Saraçhane Camiinde restore işi o kadar yavaş ilerliyor ki, çalışanları görmek kısmet olmadı.

Birkaç malzeme, kıyısından köşesinden birkaç restore başlangıcı, o kadar.

Sözleşme 16 Haziran’da yapılmış, yer teslimi ise 21 Haziran 2016. Yüklenici firma Sanat Restorasyon. Edindiğimiz bilgiye göre ihaleyi alan Gaziantepli bir firma. Hatırlanacağı üzere, Boğazkesen Camiinin restoresini alan firma da aynı vilayettendi, işi bitim tarihinden ancak bir yıl sonra tamamlanmış ve Müftülüğe devredilmişti.

ESNAF BİR AN ÖNCE BİTİRİLMESİNİ İSTİYOR!

Saraçhane cami çevresinde işyeri bulunan esnaf ve camii cemaati ise, restorasyon işinin çok yavaş gittiğini, neredeyse çalışanları göremediklerini belirterek, “Bu tempoda giderse 5-6 aydan vazgeçtik, bir senede bile bitmez. Oysa camiimizin restorasyon işinin bir an önce bitirilip, ibadete açılmasını bekliyoruz” derlerken, restore sırasında tarihi dokunun korunmasını da arzu ettiklerini belirtmeden geçemediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol