Öne Çıkanlar İŞİTME ENGELLİ KADINLARA DİKİŞ VE NAKIŞ KURSU İTİRAZ DİLEKÇELERİNDE SON GÜN:14 OCAK 2016 BİZ İCAT ÇIKARTACAĞIZ! SEFERE ÇIKTI ÖZÇAM MARKET

Bu haber kez okundu.

GÜLER YÜZLÜ BİR İNSAN; HALİL DOĞAN GÖÇ EYLEDİ BU DÜNYADAN
  Ona rastlamanız şansınız olurdu. Günlük koşturmanızın arasında sıcak bir dost, şefkatli bir baba gibiydi. Olumsuz düşüncelerinizin hepsinden uzaklaştırırdı sizi. Uzattığı dost eliyle yüzündeki nurdan yetecek kadar size de ikram ederdi. Sizde gülerek ayrılırdınız bu ışık yüzlü insandan. O her insanın içerisinde Allah’ın nefesi olduğunu bilir bu sebeple insanlara canı gönülden hürmet ederdi. Yaşlı ya da genç fark etmezdi, nezaket dolu sözleriyle herkesin gönlünü okşardı her kelimesiyle.

Bu Güzel İnsan güzel Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ve Kavlaklı Mahallesinin güler yüzlü insanı “Halil Hoca” hocasıdır. Ailesinden aldığı edeple üç çocuğunu sevgi dolu, çevresine ve toplumuna birer faydalı insan olarak yetiştirdi. Bulunduğu çevreye ve cemiyetlere faydalı olabilmeleri için. Yaptığı hiçbir iş için teşekkür beklemedi Halil Hocamız. Bir gün ölüm onun kapısını da çalacağını biliyordu. Neredeyse cenazeme dört kişi yeter ne olur kimse işinden gücünden geri kalmasın diyecekti büyük bir alçak gönüllülükle.

Duaları ve niyeti halisti ki Cenab-ı Hak onda olan emanetini en kolay şekilde almıştır. Kalbine yenik düşerek Hakka yürüdü Halil Hocam.

Onu tanıyanlar bu güzel insanın arkasından dualarla rahmet dilediler. Nezih ve nazik insan, edepli olan düşünce ve davranışlarında azami dikkat sarf ederek örnek hale gelen insandır.

Kanuni’nin bir beyti şöyle diyor:

Zahide yüz yıl eğer durmaz ibadet elesen

Giremezsin menzile ta kılmayınca kalbi saf..

Yani, kalbini sevgiyle saf hale getirmedikçe, yüz yıl da ibadet etsen hiçbir işe yaramaz.

Kavgası bile bir tatlı sohbet gibi olan değerli Halil Hocamın örnek davranışlarından ders çıkarabilmek ümidiyle kendisine, Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve bütün sevenlerine sabır dileyelim ve Yunus Emre’nin dizeleriyle onu uğurlayalım;

Ben gelmedim davi (dava) için

Benim işim sevi için

Dostun evi gönüllerdir

Gönüller yapmaya geldim

Ben kavga için değil, aksine, sevgi yaymak için geldim.

Çünkü dostun evi gönüllerdir.

Ben gönüller yapmaya geldim.

Halil DOĞAN hocamın mekânı cennet olsun Ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun.

Gökhan BİNİCİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol