Öne Çıkanlar ALÇAKÇA HUBUBAT HASAT BAYRAMI CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK ! SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR GÖNLÜMDEN GEÇEN TEK BAŞINA İKTİDAR

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN ÇELEĞEN’DEN REGAİB KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
 Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, 30 Mart 2017 Perşembe gününü 31 Mart 2017 Cuma gününe bağlayacak gece idrak edilecek Regaib Kandili nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Manevi anlamda kazançların en yüksek düzeye ulaştığı aylara girişin habercisi olarak da değerlendirilen Regaib Kandil’inin,  müminler adına Cenab-ı Allah’ dan af ve mağfiret dilemek için önemli bir fırsat olacağını vurgulayan Çeleğen, mesajında böylesine önemli günün iyi bir şekilde değerlendirilmesi çağrısında bulundu.

Regaib gecesinin içinde bulunduğu Recep ayının, halk dilinde "üç aylar" olarak da adlandırılan rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi iklimin başlangıcı olduğunu kaydeden Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, birlik ve beraberlik içerisinde bir kandili daha kutlamanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti.

Bütün İslam Dünyası için önemli olan, içinde Regaip, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi’ni barındıran üç ayların başladığını kaydeden  Çeleğen , “Bu mübarek günlere tekrar erişmiş olmanın sonsuz huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 3 aylar, keremi bol olan Rabbimizin biz Müslümanlara sunduğu bereketli zamanlardandır. Bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ni de içerisinde barındıran bu aylarda; rahmet kapıları sonuna kadar açılır. Bu nedenle en iyi şekilde değerlendirebilmeye çalışmalıyız. Hayatın çeşitli sıkıntıları ve nefsin istekleri karşısında yorgun düşen ruhlarımızı, Rabbimizin kulluk kapısına yaklaştırabilmek için, tövbeyle yeniden tazelenmeli ve salih amellerle bu günleri değerlendirme yoluna gitmeliyiz. Yüce Rabbimiz, bu aylarda elde edilen güzel hasletleri, kazanımları diğer aylar ve günlerde de devam ettirmeyi nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle; Üç ayların, İslam âleminin ve milletimizin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması temenni eder, tüm  Ekinözülü  hemşerilerimin 3 aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ederim" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol