Öne Çıkanlar KENTİN KANAYAN YARALARINA PARMAK BASTI OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR DEBGİCİ B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI dizi

Bu haber kez okundu.

Vergi Dairesi Başkanılığından KMTSO’ya Ziyaret
 Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam Kahramanmaraş’ın nezih bir kent olduğuna vurgu yaparak, “Sanayide de kabuğunu kırmış bir şehir. Bizler de, ekonomik olarak önemli başarılara imza atan bu şehrin kalkınmasına destek olmak amacıyla, mükelleflerimizin vergi dairelerinde zaman kaybetmesini önlemek, işlerine ayırması gereken zamanı bürokratik işlemlere ayırmak zorunda kalmalarını engellemek için bürokrasiyi azaltarak internet vergi dairesi kültürünü yaygınlaştırmak istiyoruz. Mükelleflerimizi bankalara yönlendiriyoruz ama %60’ı yine de vergi dairesine gelmeyi tercih ediyor.” dedi.  Kahramanmaraş’ın vergi performansına da değinen Sağlam, Kahramanmaraş’ta tahakkuk eden verginin %90’ının tahsil edildiğini söyledi. 

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 24. Vergi haftası münasebetiyle tebriklerini iletti. Ülkelerin gelişmiş göstergeleri içerisinde vergilerin ve tahsilat başarı oranlarının çok önemli olduğuna dikkat çeken Karaküçük, Türkiye’nin büyüme ve demokratikleşme konusunda belirlediği vizyonun güçlü bir hazine ve maliye politikalarıyla gerçekleşebileceğini, bu yönden verginin sadece para ödemek değil, ülke hizmetine katkıda bulunmanın bir aracı olarak gördüklerini vurguladı.


Ziyarette, Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam’ın yanı sıra; Aksu Vergi Dairesi Müdürü İlker Serbez, Aslanbey Vergi Dairesi Müdürü Orhan Bakdım, Mükellef Hizmetleri Grup Müdür Vekili Sinan Küçükgöz, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük’ün yanı sıra, Başkan Yardımcıları Serdar Zabun, Kadir Gülkesen, Yönetim Kurulu Üyeleri Ökkeş Balsuyu, Hüseyin Özdal, Haluk M. Attaroğlu hazır bulundu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393