banner1451
Öne Çıkanlar YENİ YAŞINI KUTLAYAN ZABITA İLK ZİYARETİNİ BAŞKANVEKİLİ KAHVECİYE YAPTI dizi GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI KÖYLERİN SADECE TABELASINI DEĞİL BENDEKİ YERİ AYRIDIR.”

Bu haber kez okundu.

SANKOLU ÖĞRENCİLERİN KULÜP ÇALIŞMALARI SERGİDE BULUŞTU
 Sergide İlkokul öğrencilerinin makromeden yaptıkları anahtarlık ve bileklik çalışmaları,kot pantolonlarından diktikleri çantalar, boncuklardan yaptıkları duvar süsleri,kağıtlardan oluşturdukları pano vebaskı tekniği ile resim çalışması yer aldı.

Ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin takı tasarım kulübünde farklı materyal ve malzemeleri kullanarak  tasarladıkları takılar, makrome tekniği ile yaptıkları nazarlık duvar süsleri beğeni topladı.

‘’Sihirli Eller’’ teması ile 1. ve 2.sınıfların çalışmaları olan küçülebilen kağıttan anahtarlık ve mıknatıs, dantelden abajur, eski ayakkabıdan kedi, taş boyama, artık materyallerden grup çalışmaları, eski çoraplardan yapılan lavanta kokulu ayakkabı, pet şişeden ışıklı denizanaları, Salvador Dali ve Miro’nun röprodüksiyon resimleri ilgi uyandırdı.


Ayrıca, 5.,6. ve 7. sınıf öğrencilerinin seramik ve mozaik kulüplerinde yaptıkları çalışmalar da beğenildi.

Özel Sanko İlkokul ve Ortaokul Müdürü Handan Şahintaş, birbirinden değerli eserleri için emeğe geçen bütün öğrenci ve öğretmenlerini kutlayarak, ‘’Öğrencilerimizin kulüp çalışmaları kapsamında yaptığı tüm etkinlikler onların hem akademik gelişimlerinin altyapısını oluşturmakta hem de grup çalışmalarıyla yardımlaşma ve sanatsal bakış açısı ile yaklaşımları estetik duygularını geliştirmektedir” dedi.

Şahintaş, öğrencilerin ayrıca kendi beceri ve yeteneklerinin farkına varmasının özgüven inşa etmelerine çok önemli katkılar sağladığını kaydetti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol