banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI İZAHI YAPILAMAYANIN MİZAHINI YAPTILAR

Bu haber kez okundu.

SANKO 11.SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİ
 14 farklı kategoride düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrencilerin ödülleri okulun konferans salonunda yap ılan törenle başarılı satranççılara takdim edildi. 

İlk 3 derecenin kupa 4-5 ve 6. derecelerin madalya ile ödüllendirildiği turnuvada 42 kupa, 42 madalya ve ayrıca 5 özel ödül ile birlikte toplam 89 ödül verildi. 
Törende, Gaziantep Satranç İl Temsilcisi Fatih Ekinci, Gaziantep’ten milli takım havuzuna giren öğrencileri sahneye davet ederek kutladı. Ekinci, Gaziantep’te 8 bin lisanslı satranç sporcusunun bulunduğunu, bakanlığın aldığı kararla gelecek yıl 16 yaş altı lisans ücretlerinin kaldırılmasıyla bu sayıyı 16 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. 

Satranç sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için 11 yıldır düzenledikleri turnuvalarla destek sağladıklarına dikkati çeken Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu da çocuklarını satranca yönelten velilere de teşekkür etti. 
Köylüoğlu, stratejik düşünmeyi, karar alma ve eyleme geçme süreçlerini geliştiren bir spor olan satrançta ba şarılı olan öğrencileri de kutladı. 
Konuşmacıların ardından yaş gruplarına göre bayan ve genel kategorisinde yarışan öğrencilerden Meral Şimşekli, Emir Mustafa Aşav, Gizem Erdem, Umut Mutlu, Utku Onur Batmaz, Selin Nesan ır, Kağan Aydınçelebi, Ege Atakan, Sümeyye Polat, Emin Danacı, Erva A şav, Vahit Alp Hıdıroğlu, Irmak Dai ve Hüseyin Aslan, turnuvayı birinci tamamlayarak kupa madalya ve başarı belgesi almaya hak kazandı. 

Öğrencilere ödülleri Gaziantep Satranç İl Temsilcisi Fatih Ekinci, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat K öylüoğlu ve diğer yöneticiler tarafından verildi. 
Törende ayrıca farklı yaş gruplar ında beş öğrenciye centilmenlik ödülü olarak plaket takdim edildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol