Öne Çıkanlar seminer dizi DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

ÖĞRENCİ YURDU YARDIMLARINIZI BEKLİYOR
 Hayır ve Hasenat Derneği Başkanı Ömer Akpınar, tamamen sosyal yardım amacıyla öğrenci yurdu yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, hayırsever insanlarımıza seslendi.

Konu ile ilgili bilgi veren Akpınar: “ 2008 yılında kurulan Hayır-Hasenat Derneğimiz manevi değerlere önem vererek gençlere ve öğrencilere eğitim ve barınma hizmetleri sunmak amacıyla mülkiyeti Derneğimize kayıtlı Kahramanmaraş ili Merkez ilçe sınırları içinde Serintepe Mahallesinde 141 pafta 1110 ada ve 30 parselde yer alan 200 m² arsayı satın almıştır.

Kahramanmaraş Belediyesince arsamıza 3 kat üzerinden toplamda 485 m² yapı izni verilmiştir. Binamız tamamlandığı takdirde 100 kişi kapasiteli öğrenci yurdu olacaktır. Binamızda özellikle yetim ve kimsesiz öğrencilere öncelik verilecektir. Tamamen sosyal yardım amaçlı bir tesis olacağı Derneğimizin isminden de anlaşılmaktadır.

Arsamızın bulunduğu yer; özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı bir mahalledir ve etrafında 1 meslek lisesi, 1 sağlık lisesi, 5 ilköğretim okulu ve 2 İmam Hatip Lisesi bulunması münasebetiyle bölgesi açısından çok yerinde bir sosyal yatırım olacaktır.

Zira bu bölgede okuyan yoksul öğrenciler ya köylerden gelip gidiyorlar ya da olumsuz şartlarda barınıyorlar.

Geleceğimiz olan bu gençlerimizin eğitim ve barınmalarını aynı anda karşılayacak böyle bir sosyal yatırıma hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol