Öne Çıkanlar PATRİOT ÜSSÜNDE BAYRAK KRİZİ ŞEHİTLERİMİZ dizi PAZARCIK ÇÖP TRANSFER İSTASYONU HAZIR YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN BELEDİYESİNDE GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI
 Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Kursiyerlerimizin, eğitim sonunda girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri Göksun’a kazandıracağına inanıyorum” dedi.

Belediye olarak, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini anımsatan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Bu hedefe ulaşabilmek için girişimcilerin desteklenmesi ve iş geliştirme merkezlerinin kurulması, bununla birlikte girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla projelerimiz arasında bu konuya büyük önem verdik. Girişimcilik sadece iş anlamında değil bana göre insanın kendini tanıması ve kendini ifade edebilmesi demektir. Kendini ifade edebilen, özgüven sahibi, girişimci ruhlu vatandaşlarımızın önünü açmak ve hedeflediğimiz Göksun’a hep beraber ulaşabilmek için bu eğitim programlarını düzenliyoruz.”

Yeni bir işletmenin kuruluşunda ve sonrasında ekonomik gücün önemine dikkat çeken Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:


“Bu kursun en büyük amaçlarından biride bu gücü genç girişimcilere sunmaktır. BTC ve KOSGEP işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz bu kursun sonunda sizlerin girişimcilik kültürünü alarak, iş planı kavramı ile hareket eden ekonomik gücü elinde bulunduran, başarılı işletmeleri ilçemize kazandıracağınıza inanıyorum. Bu projenin hayata geçmesinde Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, projenin finansmanını sağlayan BTC firmasının yetkililerine, KOSGEP’e ve değerli hocamıza teşekkür ediyorum.”

Yeni Girişimcilik Eğitim Programı kapsamında 30 kursiyere 70 saat eğitim verileceği belirten Başkan Aydın, kursu bitirip girişimcilik belgesi alanlara iş yeri açması durumunda KOSGEP tarafından 30 bin lira hibe desteği verileceğini sözlerine ekledi.

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında girişimcilik kelimesinin aklında “hemen başlamak” ifadesini çağrıştırdığını belirterek açılacak olan işletmelerin Göksun’a katkı sağlaması temennisinde bulunarak kursiyerlere başarılar diledi.

Göksun Kent Konseyi Başkanı Bahadır Bolat İse konuşmasında bu kursun Göksun’un iş kazancının arttırılmasına yönelik olduğunu belirterek amaçlarının halkın çalışma gücünü artırmak ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından kursu eğitmeni Vedat Kahyalar tarafından verilen ve 10 gün sürecek olan “Yeni Girişimcilik Eğitim Programı” ilk dersle başladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356