banner1451
Öne Çıkanlar dizi Akbaba Ailesi aile büyükleri 92 yaşındaki Şerife Nineyi kaybetmenin acısını yaşıyor. KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ MECLİSTE ONAYLANDI

Bu haber kez okundu.

DP’NİN 11. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ
 Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Suriye’de bir değişim ve dönüşüm olacağına inanan iktidarımız, haftalar kaldı diyerek çarpıcı bir şekilde bir politika değişikliğine gitmiştir. Bu politika değişikliğinin neticesi olarak kendi topraklarımızı ülkenin dış siyasetini, milletimizin bekasını kuşatacak, milletimizin güvenliğini alacak, insanlarımızın refahını temin edecek, bölgeyi huzur ve sükûn haline getirecek bir politikanın sahibi olması gerekirken, maalesef bu hayallerle beraber Türkiye’yi cephe gerisi olarak adlandırdılar” dedi.

Demokrat Parti 11. Olağan Büyük Kongresi, Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda başladı. Gültekin Uysal’dan başka adayın olmadığı kongre de 783 delege oy kullanacak. Seçimlerde ayrıca, Genel İdare Kurulu 60 asıl ve 25 yedek üyeleri, Merkez Karar Kurulu 70 asıl ve 20 yedek üye, Yüksek Haysiyet Divanı 21 asıl ve 5 yedek seçimleri de gerçekleşecek.


TÜRKİYE DE ÖNCELİKLE SİYASETİ DEMOKRATİKLEŞTİRME ZORUNDAYIZ

Genel Kurulda konuşan DP Genel Başkanı Uysal, Türkiye’nin gerçeklerden kopuk bir şekilde sanal bir gündemle meşgul olduğunu söyleyerek, “Türkiye bugün gerçek gündemi konuşacağına maalesef iktidar partisi başta olmak üzere, meclis tablosu içerisinde bulunan bütün siyasi hareketlerin bir anlaşma bir kutuplaşma içerisinde dar bir alana siyaseti hapsettiğini görüyoruz. Türkiye de öncelikle siyaseti demokratikleştirme zorundayız. Aksi takdirde bugüne kadar konuştuğumuz bütün meseleler küçüklerinin büyüdüğü, büyüklerinin kronikleştiği daha başka süreçleri de hep beraber yaşayacağız. Türkiye, milletin iradesiyle en zirve noktasına çıkmış, yeniden milleti sivilleşen, demokratikleşen milletimizin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye’de yaşamayı idealini en zirve noktasındaki iradesini yok sayıldığını görüyoruz. Milletimizin demokratikleşme noktasındaki taleplerini birilerinin müsaadesine hapsettiklerini görüyoruz” şeklinde konuştu.


TÜRKİYE’Yİ CEPHE GERİSİ OLARAK KONUMLANDIRDILAR

İktidarın,Suriye politikasının da değişiklik olduğunu ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

“Suriye’de bir değişim ve dönüşüm olacağına inanan iktidarımız, haftalar kaldı diyerek çarpıcı bir şekilde bir politika değişikliğine gitmiştir. Bu politika değişikliğinin neticesi olarak kendi topraklarımızı ülkenin dış siyasetini, milletimizin bekasını kuşatacak, milletimizin güvenliğini alacak, insanlarımızın refahını temin edecek, bölgeyi huzur ve sükun haline getirecek bir politikanın sahibi olması gerekirken, maalesef bu hayallerle beraber Türkiye’yi cephe gerisi olarak adlandırdılar. Türkiye’yi cephe gerisi olarak konumlandırdılar. Türkiye’yi cephe gerisi olarak konumlandırırsanız Ceylanpınar’a da bombalar düşer, Hatay’a da bombalar düşer, insanlarımızı da kurşunlar vurur. Türkiye’nin içerisindeki bir takım fay hatalarını da beraberinde tetikler, Türkiye’nin orta ve uzun vadeli olarak büyük riskle karşı karşıya kalır.”

Demokrat Parti 11. Olağan Büyük Kongresi’nde seçimlere geçildi.

Kongrede  Burhanettin SEN ve Gültekin UYSAL Genel Başkanlık Yarışında  Burhanettin ŞEN Genel Başkan UYSAL'a bağlılığını dile getirerek adaylıktan çekilmiş ve 783 delegenin 753 nün oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçilen Gültekin UYSAL oldu.  Kongrede; Genel İdare Kurulu Üyelikleri için 60, Merkez Karar Kurulu Üyelikleri için 70 ve Yüksek Haysiyet Divanı Üyelikleri için 21 kişi seçildi.

Demokrat Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet GEBEL büyük kongrede divana seçilmiş ve divanda görevini yerine getirmiştir. Ayrıca Kahramanmaraş İl Başkan yardımcısı  SADİ TOPAK  ve  Mehtap EMİRMAHMUTOĞLU da Parti Merkez Karar Kurulu asil üyeliklerine seçilmişlerdir. 

Demokrat Parti 11. Olağan Büyük Kongresinde bu kuruluşlara seçilen üyelerin listesi şöyle:


 GENEL İDARE KURULU (GİK) ÜYELERİ:

 Abdulbaki Mert, Adnan Turfan, Adnan Türkoğlu, Ahmet Kasım Han, Ahmet Levent Eşiyok, Ahmet Yaprak, Ali Aktürk, Ali Dünya, Ali Öğüten, Aşkın Çelik, Aydın Sezer, Ayla Özbek, Ayşe Şaylı, Barış Dinçer, Berk Kaynak, Bülent Şahinalp, Celal Olgaç, Cem Karakeçili, Değer Berkal, Doç. Dr. Mehmet Özdemir, Dr. Namık Aydemir, Dursun Akdemir, Erdem Demirdağ, Ergün Maraşlı, Erkan Selah, Ertan Küçükay, Füsun Erdoğan, Haydar Altıntaş, Hayri Erçağ, Hüseyin Genç, İbrahim Çetinkaya, Kiper Ulusoy, Mehmet Ali Yavuz, Mehmet Göktürk, Mehmet Özkan, Metin Demir, Metin Dökmeciler, Muhammet Kelleci, Muhtar Mahramlı, Muzaffer Babadağ, Nevzat Şahan, Nihal Berkin, Nihat Onbaşıoğlu, Niyazi Akdaş, Nurhan Tekinel, Nuri Efe, Osman Varol, Prof. Rıfat Melih Aktaş, Salih Çelen, Salih Sarı, Sefer Baylan, Selim Kaptanoğlu, Sinem Ersoy, Süha Topaloğlu, Süleyman Özsakallı, Şadan Rıfkı Turhan, Şahap Yaralı, Tekin Abay, Veli Sarıtoprak, Yaşar Topçu.

 MERKEZ KARAR KURULU (MKK) ÜYELERİ:

 Abdurrahman Özdere , Adil Aydın, Ahmet Ok, Ahmet Sarımehmetoğlu , Asuman Umut, Ayhan Keske, Ayten Arslan, Aziz Ertürk , Bayram Mercan, Bedri Uçar, Bilal Korkmaz, Birol Gökçe, Bülent Akça, Cem Kayacan, Cem Şakoğlu, Cemal İpek, Cevat Yılmaz, Ergün Atlılar, Ertan Özgen, Faruk Demirezen, Fatih Aypek, Fuat Ağdemir, Gülin Akbaba, Ahmet Ersin Bucak, Hamdi Sarı, Hanifi Kulaksız, Hasan Hilmi Kaya, Hasan Hüseyin Kaya, Hasan Köroğlu, Hikmet Bülbül, Hilmi Sancar, Hüsamettin Yarıcı, İbrahim Ayaşlı, İbrahim Öztürk, İnayet Adalı, İsmail Ökten, İzzet Atik , Mehmet Çifteoğlu, Mehmet Gencer, Mehmet Seyis, Mehmet Yavuz , Mehtap Sıddı Emirmahmutoğlu, Muhittin Selimoğlu, Muhsin Erdem, Mustafa Bayrakçı, Mustafa Özen, Mustafa Yaman, Nadir Öcal, Necmettin Yavuz, Nihat Yılmaz, Nur Sevil Aşık, Onur Başokur, Ömer Ömür Erdal, Ömer Sabri Yolaş, Ömer Seymen, Ömer Şahin, Özkan Gül, Raif Sezer, Sabahattin Tekin, Sadi Topak , Salih Ziya Kul, Selatin Erihan, Semra Çetin , Şakir Turay, Şükran Gümüş, Tamer Günder, Tamer Yentür, Tuncay Yedikardeşler, Tunç Özuğurlu, Vahap Demirdağ.

 YÜKSEK HAYSİYET DİVANI (YHD) ÜYELERİ:

 Ahmet Sayın, Yılmaz Hastürk, Rauf Güler, Turan Altınoğlu, Ahmet Yıldırım, Ali Çakıroğlu, Cemal Başaran, Erkan Seçkin, Faruk Küçük, Halil Yılmazer, Mesut Şener, Murat Cem Turan, Mustafa Güral Koldaş, Mustafa Mercan, Mustafa Yiğit, Orhan Başaran, Osman Baskan, Osman Berber, Selami Genel, Şevki Şen, Turan Demir.

Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet GEBEL büyük kongrede divanda görev yapmıştır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol