Öne Çıkanlar ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİ SÜRÜYOR AFŞİN BELEDİYESİ SEVİN GRUBU İLE İFTARDA dizi AFŞİN DE GELİŞİM DEĞİŞİM BAŞLADI… PROJELERİNİ REHBER ETTİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN TOPTAŞ’TAN 19 MAYIS BAYRAMI MESAJI

Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Mesajında gençliğin önemine dikkat çeken Başkan Toptaş, Onikişubat Belediyesi olarak gençliğe yönelik çalışmalara önem verdiklerini ve genç dostu belediye hedefiyle çalıştıklarını anlattı.

Başkan Toptaş, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“19 Mayıs, 105 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı tarihimizin en anlamlı günlerinden bir tanesidir. Milletimizin yeniden dirilişi, özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs’ın bir diğer anlamı ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk gençliğine armağan etmesidir. Gençliğimiz, istikbalimizin umudu, aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. 105 yıl önce Samsun’da yakılan meşaleyi, 104 yıl önce 12 Şubat’ta da Kahramanmaraşlı gençlerimiz aynı kararlılık ve gururla taşımıştır. İstiklal ve istikbal mücadelesinin başkenti Kahramanmaraş’ımızdan belirtmek isterim ki gençlerimiz, bu milli duruşu her zaman göstermeye hazırdır.

“ONİKİŞUBAT’IMIZI GENÇLİĞİMİZLE İNŞA VE İHYA EDECEĞİZ”

Bu anlamda Onikişubat Belediyesi olarak gençlerimize yönelik çalışmalara ağırlık veriyor, belediyemizin genç dostu olmasını hedefliyoruz. Bizler, sizlere daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, sizden beklentimiz; kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmanız, bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmanızdır. Bu vesileyle gençlik çalışmalarımız hakkında bilgi verecek olursak, Sosyal Etkinlik Merkezlerimiz, Bilgi ve Kültür Evlerimiz, yüzme havuzlarımız ve diğer tüm tesislerimiz her zaman gençliğimizin hizmetindedir. Biliyoruz ki yarınımız, bugünün gençlerinin elindedir ve onların eğitimleri, donanımları için elimizden geleni yapacağız. Siz gençlerimizin de üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza, Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

Başkan Toptaş, gençlerin ve aziz Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını saygıyla andı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol