banner1451
Öne Çıkanlar SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! engelli K.MARAŞ BBS 3-0 NİKSAR BELEDİYE KUTSİ MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Başkan Hanefi Mahçiçek, “bugün rahmeti, bereketi ve mağfireti bol manevî bir mevsim olan üç aylara girişimizin habercisidirdedi ve sözlerine şöyle devam etti.

“Mübarek Ramazan ayının habercisi olan üç ayların ilki Recep ayına girmenin sevinci içerisindeyiz. Bu ayın ilk Cuma gecesi Regaip kandili de affın, mağfiretin, ibadet ve duaların yapılması için bizlere vesiledir.

Bu özel günleri iyilik ve ihsanla değerlendirip, karşımızdakinin halini anlayan olarak elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız. Mevlânâ’ya göre insanın sahip olabileceği en değerli bilgi, kendi varlığının ve benliğinin hakîkatini bilme irfânıdır. Dolayısıyla bu özel günleri kendimizi sorguya çekmek, denetlemek ve yeniden uyanış yaşamak için, üzerimizdeki maddi ve manevi ataleti atmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Tüm Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olacağı, kardeşliğini pekiştireceği, biz olmanın idrakine varacağı huzurla, sağlıkla geçireceği günlere vesile olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimin Regaip kandilini kutluyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol