banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI İZAHI YAPILAMAYANIN MİZAHINI YAPTILAR

Bu haber kez okundu.

23 NİSAN BAYRAMI ÖZEL SANKO OKULLARI ’NDA COŞKUYLA KUTLANDI
 Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde yapılan tören ve kutlamalara, Karabağ’dan misafir öğrenciler de katıldı. Karabağ’ın geleneksel oyunu ilgiyle izlendi. 

Törende açılış konuşması yapan Özel Sanko İlkokulu – Ortaokulu Müdürü Handan Şahintaş,  “23 Nisan 1920’de TBMM açılmış ve ulusal bağımsızlığımız tüm dünyaya ilan edilmiştir. Bugün, ulusal egemenliğimizin ve çocuklarımızın bayramı olarak iki bayramı bir arada kutlamaktayız” dedi. 

Atatürk’ün, Cumhuriyet’in gelece ğini gençlere ve yarının çocuklarına emanet edecek kadar onlara güvendiğini ve bu günü bayram olarak ilan ettiğini vurgulayan Şahintaş,  öğrencilere çalışan, düşünen, insanı ve vatanı seven gençler olarak yetişmelerinin bu mirasa sahip çıkmanın önemli bir yolu olduğunu söyledi. 
Öğrenciler salonda yapılan program öncesi bayrak flama ve bando takımı önderliğinde ve öğretmenlerinin e şliğinde okulun etrafında kortej yürüyüşü yaptı. 

Programda sunulan Gaziantep yöresi halk oyunları, çocuk korosu, şemsiye ve pantomim gösterisi, palyoça, parmak çocuk kuklası, Azeri dansı, Anasınıfları dans gösterisi, piyano resitali ve cup game adlı oyunda öğrencilerin performansı büyük alkış aldı. 
Öğrenciler daha sonra, spor salonunda yıl içinde öğrendikleri figürlerden oluşan jimnastik gösterisi sergiledi. Kutlamalar ortaokul orkestrası dinletisi ile sona erdi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol