Öne Çıkanlar ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİ SÜRÜYOR dizi AFŞİN BELEDİYESİ SEVİN GRUBU İLE İFTARDA AFŞİN DE GELİŞİM DEĞİŞİM BAŞLADI… PROJELERİNİ REHBER ETTİ

Bu haber kez okundu.

SANAYİ YAPI KOOP.DE 4. ETAP İŞ YERLERİNİN KURALARI ÇEKİLDİ

27 Haziran’da da genel kurula gidecek, yeni başkan ve yeni yönetimini seçecek olan Sınırlı Sorumlu Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından 2016 yılında temelleri atılan 4. Etap genişleme sahasında bulunan 354 adet işyerinden yapımı tamamlanan 303 iş yerinin kurası sonucu, hak sahipleri yeni işyerlerine kavuşmuş oldu.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde orta hasar alan 303 iş yerinin güçlendirme çalışmalarıyla birlikte kura çekimi yapıldı. Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlenen kura çekimi noter huzurunda yapıldı.

Programın açılışında konuşan Sınırlı Sorumlu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Müjdat Bayazıt, 1994 yılında başlayan 4. Etap genişleme sahasında bulunan iş yerlerinin ihalesinin 2016 yılında yapıldığını kaydetti.

2016 yılında ivedilikle çalışmaları başlattıklarını kaydeden Başkan Bayazıt, “Yüklenici firmanın işe başlamasının ardından 2018’de yaşanan ekonomik krizinin akabinde tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınından sonra yaşanan 6 Şubat depremleri çalışmaları geciktirdi. Asrın felaketi sonrası esnafın ihtiyaçlarını karşılamak adına aktif bir şekilde çalışmalarımızı yaptık. Genişleme sahasındaki iş yerlerinin güçlendirilmesi, hasarlı binaların durumu, elektrik kesintileri, altyapı çalışmaları, Köftül Dere Islahı, Hava Mania sorunu ve Tomsuklu Organize Sanayi Bölgesine yeni bir sanayi sitesi kurulması için gece gündüz çalıştık.

Bugün de 303 iş yerimizin kuralarını çekmek için bir araya geldik. İnşallah bu yılında sonuna kadar tüm işyerlerimizi üyelerimize teslim etmeyi planlıyoruz. Kura çekiminin esnaflarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından 303 işyerinin kurası noter huzurunda çekildi.

Yapı kooperatifi de 27 Haziran’da genel kurula gidecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol