Öne Çıkanlar GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİM BU EĞLENCE KAÇMAZ MHP SİGARA İZMARİTİ YANGINA SEBEP OLDU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ…

Bu haber kez okundu.

DONDURMA SEKTÖRÜ AYAĞA KALKTI

Maraş dondurması, deprem öncesinde ABD, Almanya, Fransa, Kanada, Suudi Arabistan başta olmak üzere 48 ülkeye ihraç ediliyordu. Sektör sahipleri bu ihracat rakamını yeniden yakalayabilmek için start verdi.

Keçi sütü ve saleple yapılan, aroması, rengi ve lezzetiyle dikkati çeken Maraş Dondurması, hem yurt içinde hem de yurt dışında çok büyük ilgi görüyor. Firma yetkilileri bu açığı kısa sürede kapatacaklarını ve dondurmanın yeniden dünya pazarında yer alacağını ifade etti.

MADO yönetim kurulu üyesi Atila Kanbur, depremde fabrikalarının durma noktasına geldiğini ancak kısa sürede onarımları yaparak dondurma fabrikalarını ayağa kaldırdıklarını ifade etti.

Deprem nedeniyle üretim yapan fabrikaların hasar görmesinden dolayı bir müddet üretim ve ihracata ara verdiklerini söyleyen Kanbur, tamirat ve onarım işlemlerini tamamladıklarını ve yüzde 95 kapasite ile çalışmaya başladıklarını söyledi.

Başta Amerika Suudi Arabistan, Mısır gibi birçok ülkeye dondurma ihracatı yapan sektör, deprem öncesi üretim miktarını yeniden yakaladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol