Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

'DONDURMA, HER MEVSİMDE YENEN DOĞAL ÜRÜN'

Dondurmanın yazı kışı olmayan doğal bir ürün olduğunu belirten Sami Kervancıoğlu, günlük 160 ton dondurma üreterek 27 ülkeye ihracat yaptıklarının ifade ederek,  “Kahramanmaraş'ta üretilen coğrafi işaretli Maraş dondurması, 50 farklı lezzet seçeneğiyle vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. Alpedo Dondurma, günlük 160 ton dondurma üreterek 27 ülkeye ihracat yapıyor.” Diye konuştu.

Kervanhan Gastronomi tesislerinde 250 kilogramlık dövme dondurmayı baltayla keserek vatandaşlara ikram eden Alpedo –Kervan Lezzet Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, 'Her dondurma Maraş dondurması değildir' dedi.

Günlük 160 ton dondurma üreterek 27 ülkeye ihraç yaptıklarını ifade eden Kervancıoğlu, "Çok büyük asrın felaketini yaşadık. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet yaralılara da şifalar diliyorum.

Mevsim sezon da olunca biz Kahramanmaraş'ta Alpedo-Kervan Lezzet Grubu olarak 40 bin metre kare kapalı merkezimizde günlük 160 ton dondurmamızı üretiyoruz ve Türkiye'nin 195 bin noktamıza ürünümüzü yetiştiriyoruz.

Keçi sütü, doğal salebi ve ustalığı da olunca çok güzel bir dondurma elde etmiş oluyoruz. Kendi lojistik firmamızdaki eksi 25 derecelik araçlarımız ile Türkiye'nin her yerine ürünlerimizi gönderiyoruz. Buradan da aynı zamanda 27 ülkeye ihracat yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

'YAZI KIŞI OLMAYAN DOĞAL BİR ÜRÜN'

Dondurmanın dört mevsim tüketilebileceğini de aktaran Kervancıoğlu, "Bu dondurmayı eksi 25'te de yiyebilirsin artı 45 derecede de yiyebilirsin. Keçi sütü anne sütünden sonra en değerli sütümüz. Dondurmaların dışında Kahramanmaraş'ta ürettiğimiz güzelim tatlıları da aynı zamanda 27 ülkeye ihraç ediyoruz. Her dondurmayı alıp tüketmeyin bu çok önemli.

Bizler insan sağlığına önem veriyoruz ve kırmızı çizgimiz. Her dondurma bir Kahramanmaraş dondurması değildir. Çünkü bunun bir kriterleri vardır. Kahramanmaraş dondurmasını coğrafi işaretini almış bir markayız. Altında Maraş dondurması yazabilir. İnsan sağlığı çok önemlidir" diye konuştu.

'GASTRONOMİDE SÖZ SAHİBİYİZ'

Kervancıoğlu, "Kahramanmaraş'ımızın değeri Kervanhan Gastronomi tesislerindeyiz. Bu tesislerimizde 100'ün üzerinde Maraş'ın yöresel mutfağı ve ürünleri var. Kıymetli misafirlerimiz burada lezzetlerimizden tadıp yemeklerini yiyip ürünlerimizi alıp araçlarının arkasına koyup her yere götürebiliyorlar. Aynı zamanda kervadaniste.com diye adresimiz var. Buradan ürünlerimizi gönderiyoruz. Dondurmayı alıyorsun hiçbir şekilde bozulmuyor 72 saat şoklu dondurmamızı Türkiye'nin her yerine buradan dondurmamızı götürebiliyorsun. 195 bin Alpedo noktalarında biz Kahramanmaraş'taki kaliteyi aynı şekilde sunuyoruz" dedi.

Tesislere gelip Maraş lezzetleri ve dondurmasını tadan vatandaşlar ise mutluluklarını ifade ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol