Türk sinemasının ünlü karakter oyuncularından Perran Kutman yazmış aylar önce. Dilimize, dinimize, geleneklerimize yapılan saldırıyı öyle güzel özetlemiş ki, paylaşmadan yapamadım.

Yeşilçam filmleri diye bir yapı kalmadı. Karakter bozuldu, bütün filmler, çekilen diziler ahlaksızlık kokuyor, sergiliyor. İnsan ailesi ile seyretmeye utanıyor.

*

Eşini ve çocuklarını terk edip, kızı yaşındaki ile aşk yaşayan adam profilleri yazılıyor senaryolara ve büyük beğeni topladı diyorlar.

Bu tür dizileri izlemeyeceğiz diyenler var ama bir o kadar da beğeni topluyor öyle mi? Sırf vakit geçirmek için yazılmış basit senaryolara ne zaman son vereceksiniz?

İnançlar alay konusu olmuş, en önemlisi de saygı yok olmuş.

Eski Yeşilçam kıymetlilerinin böyle yapımlarda yer almaması gayet normal.

*

Eski filmler AİLE olmayı öğretirdi...

Şimdi ki filmler ve diziler; nasıl ayrı yaşanır, nasıl eş aldatılır, aile düzeni nasıl bozulur, kadına şiddet nasıl yapılır, küçük yaşta eline nasıl silah alınır, cinayetler nasıl işlenir. Ne yazık ki artarak varlığını sürdürüyor. Geldiğimiz nokta ürkütücü.

Bu nedenle, bizlere çok büyük görevler düşmektedir.

Toplumsal değerlerimizi hiçe sayan filmlerin ve dizilerin kaldırılması gerekiyor.

Ayıya dayı demek bizde vardı da utanmadan basamak ve para uğruna babası yaşında adamlara aşkım demeye ne çok heveslilermiş kızlarımız.

Hem de bunlar eğitimli düzgün dediklerimizden olunca vay cahillere.

Gün geçtikçe bataklığa batıyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol