banner1071
Öne Çıkanlar KUAFÖRDE BAĞLAMA KEYFİ KUL HAKKI YİYENLERE OY VERMEYİN! KURSLAR ELLERİNDE KALDI KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BAŞKAN ERKOÇ VOLEYBOLCULARA BAŞARILAR DİLEDİ

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ'IN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ PİAZZA'DA SERGİLENİYOR
 Yılın 365 gününde indirimli ve kampanyalı alışveriş fırsatlarının yanı sıra kentin sosyal ve kültürel faaliyetlerine de ev sahipliği yapan Kahramanmaraş Piazza'nın zemin katında açılan sergi  yoğun ilgi gördü.

Serginin açılış kurdelesi, Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Saffron Oteller Zinciri Ceo'su Tarık Altuğ ve Piazza AVM Müdürü Serbülent Tekinşen tarafından kesildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, yaptığı konuşmada, sergilerine ev sahipliği yapan ve hayata geçirmelerinde destek olan Piazza AVM yöneticilerine teşekkür etti. Küçükdağlı, kent turizminin gelişiminin önemine de dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Akdeniz bölgesinin doğusunda yer alan medeniyetler kenti Kahramanmaraş, muhteşem doğal güzellikleri, emsalsiz yaylaları, tabii termalleri, uçsuz bucaksız barajları, sürekli gelişen sanayisi, seçkin ve nadide el sanatları, yöresel yemekleri ile alternatif turizmde önemli bir potansiyele sahiptir.

Germenicia mozaikleri başta olmak üzere her yıl gerçekleştirilmekte olan bilimsel yüzey araştırmaları sonunda tespit ve tescil edilen höyükler, harabeler, kalıntılar ve bir çok tarihi ören yerinin bulunması ile de Kahramanmaraş arkeolojik bir kent konumundadır. Görülmeye değer kültürel dokusu, yaşanılması gereken turizm değerleri ile güvenilir bir kültür ve alternatif turizm kenti olan Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sunan sergimize tüm halkımızı bekliyoruz."

Kentin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan ve Piazza ziyaretçilerinin ilgi odağı olan serginin 22 Nisan Salı gününe kadar açık olacağı bildirildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070