banner1424
Öne Çıkanlar TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ TEZHİP VALİ GÜVENÇER İZCİLERİ KABUL ETTİ Zeka Oyunları

Bu haber kez okundu.

VALİ COŞKUN’UN "10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ" MESAJI

İnsan haklarının anayasası olarak tanımlanan bu beyanname, insana onurlu bir yaşam sağlamak için herkesin; ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal düşünce gibi herhangi bir ayrım gözetmeksizin beyannamede yer alan bütün haklardan ve özgürlüklerden yararlanabileceğini hüküm altına almıştır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini ilk imzalayan ülkeler arasında olan Türkiye, demokrasi, insan hakları, şeffaflık, kadın-erkek eşitliği, hukukun üstünlüğü gibi ortak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını her daim kararlılıkla sürdürecektir.

İlimizde ise tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte, gerek vatandaşlarımızın hak ve özgürlükler konusunda bilinçlendirilmesini sağlamak, gerekse de bu alanda herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için gayret etmekteyiz.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle, yaratılmışların en şereflisi olan insanın temel hak ve hürriyetleriyle ilgili toplumumuzu bilinçlendiren, bu temel hak ve özgürlüklerin korunması çalışmalarına katkı sunan kamu kurum ve kuruluşlarımızın çalışanlarımıza, kolluk kuvvetlerimize, yerel medya mensuplarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Her alanda insan haklarının ön planda tutulması temennisiyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, tüm dünyada barış, adalet ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol