banner1457
Öne Çıkanlar ŞİŞMALIKLA GELEN HASTALIKLAR MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Ebru sergisi BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN

Bu haber kez okundu.

ÜMMETİN YARAYAN KANASI FİLİSTİN İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
 Filistin davasına bütün Müslümanların davası olduğunu söyleyen Kahramanmaraş MÜSİAD başkanı Atıf Şirikçi, “Filistin davası sadece Filistinlilerin değil Dünya genelinde yaşayan tüm Müslümanların ortak davasıdır. Yaklaşık 50 yıldır hürriyetlerini kısıtlayan İsrail’in zorbalıklarına direnen Filistinli kardeşlerimizin yaşadıkları acılar hepimizin ortak acısıdır. Ne yazık ki bugün Müslümanlar, Filistin’le birlikte Suriye de, Irak’ta, Doğu Türkistan’da, Arakan ’da ve daha birçok bölgede zulme uğramaya devam ediyor. Zalimler kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden Müslümanları katlediyor. Her zaman insan hak ve hürriyetlerinden dem vuran, kendilerini çağdaş olarak tanımlayan toplumlar ise katledilenler Müslümanlar olduğu için zulme seyirci kalmayı sürdürüyor. Hatta destek oluyorlar. Kendileri için huzur isterken Müslüman topluluklarına kan gözyaşı ve ölümü layık görenler elbette sonunda Allah’ın gazabına uğrayacaklardır” dedi.
 
Ümmet coğrafyasının yarayan kanasının Filistin olduğunu söyleyen Kahramanmaraş TÜGVA Başkanı Ahmet Asım Demirdöğen, “Türkiye’nin ve Türkiye’de ki gençlerin, Türkiye’de ki Müslümanların Filistin davasını kendi davasından bağımsız görmeyişi, kendi davası bilmesi çok önemlidir. Hatta bazen gençlik çalışmaları içerisinde bulunurken ne zaman ümmet coğrafyasından haber etsek gençlerimize, ümmet coğrafyasının kanayan yarasından birazcık haberdar etsek konu Filistin’e geldiğinde hepsinin yüreklerinin biraz daha sızladığını, hepsinin gözlerinin biraz daha açıldığını, cesaretlerinin biraz daha arttığını görüyoruz“ dedi.

 
Türkiye’nin Filistin’in enerjisi ve Filistin’in sabrını desteklediğini söyleyen Mescidi Aksam İmamlarından Omar Awadallah Kıswani, “Bu etkinlik sizlerin bir Türk olarak Filistin’le ne kadar ilgilendiğinizi ve etkilendiğinizi gösteriyor. Biz Türkiye hükümetinden ve Türkiye’den gerçekten çok gurur duyuyoruz. Mescidi Aksa ’ya Türkiye’den birçok kafileler geliyor. Özellikle Cuma namazlarını kılıyor ve bizle birlikte saf tutuyor cihat yapıyor. Bu Türk kafileleri gönderen, destekleyen ve çalışan herkesten Allah razı olsun. Özellikle Filistinlileri, Filistinlilere ayrılan otellere yerleştiren kişilerden çok teşekkür ederim. Türkiye’den gelen kafileler sadece namaz kılmak için gelmiyorlar hem bize saf tutuyorlar hem de bizimle cihat yapıyorlar. Çarşılar geziyorlar. Filistinlilerin bulunduğu semtleri gezdiklerinde Filistinlilere destek oluyorlar. Türkiye bunu yaparak Filistinlilerin enerjisinin, Filistinlilerin sabrını desteklemiş oluyor.  Ben bunun için özellikle Türkiye hükümetine, Türkiye halkına ve oraya gelen Türk kafilelerine teşekkür ediyorum. Çünkü onlar gerçekten bize destek oluyorlar. Aynı zamanda mescidi aksaya gelerek, Hazreti Peygamberimizin hadisini gerçekleştirmiş oluyorlar ”dedi.

 
Yapılan toplantıya Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Ak parti il ve ilçe başkanlarının yanı sıran merkez ilçe belediye başkanları ve çok sayıda dernek ve vakıf üyeleri katıldı. Toplantı Omar Awadallah Kıswani’nin yaptığı duayla son buldu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471