banner1424
Öne Çıkanlar GİZLİ SANSÜR VAR… SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR SPOR LİSESİ ŞAMPİYON SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ STK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bu haber kez okundu.

TARİHİ YAPILARIMIZ YENİDEN AYAĞA KALKACAK

Asrın felaketinin tarihi yapılara büyük zarar verdiğinin altını çizen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu yapıların yeniden ayağa kaldırılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak zarar gören tarihi yapıların yeniden restoresi için çalışma yaptıklarını dile getiren Başkan Okay, Kültür Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu hatırlattı.


Başkan Okay, tarihi yapıların önemine değinerek şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günden bu yana tarihi yapıların gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması adına çeşitli çalışmalar yaptık. Birçok konağımızı restore ettik ve turizmin hizmetine sunduk.

Ancak yaşamış olduğumuz büyük felaketin ardından bu yapılarımızda çok büyük zarar gördü. Şehrimizin ayağa kalkması adına yapılan çalışmalardan bir tanesi de bu tarihi yapıların yeniden restore edilmesi. Şuanda bununla ilgili hem bizler, hem bakanlığımız, hem de Vakıflar Genel Müdürlüğümüz çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Bu çalışmalar neticesinde Dulkadiroğlu ilçemiz tarihi kimliğini gelecek nesillere en güzel şekilde aktarmış olacaktır.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol