Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

SURİYE’YE YARDIM ELİ BİR KEZ DAHA UZANDI

Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Kahramanmaraş İsar, Hayrat İnsani Yardım ve Genç Ufuk derneklerinin katkılarıyla yapılan çalışma kapsamında, Kahramanmaraş’tan Suriye’ye 5 tır insani yardım malzemesi gönderildi. Muhtelif türden binlerce yiyecek ve içecek ile battaniye, sünger gibi barınma malzemelerinin yer aldığı tırlar, savaşın derin yaralar açtığı İdlib kentindeki siviller tarafından kullanılacak.

BUGÜNE KADAR TOPLAM 350 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

KAFUM’dan hareket eden insani yardım tırlarına ilişkin açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve İsar Derneği Başkanı Ramazan Kibar, “11 yıldan beri savaş mağduru olan Suriye’nin İdlib ve Azez bölgesindeki gönüllerini ısıtabilmek, onlara bir yardımda bulunabilmek amacıyla yardım tırlarımızı gönderiyoruz. Bu tırlarımızda insani yardım; yiyecek, içecek, yatacak sünger, battaniye gibi eşyalarımız var. İnşallah oradaki mazlum, mağdur, savaş mağduru insanlara, kardeşlerimize bir nebze de olsun bir yardımda bulunabilmişsek, onları da ısıtabilmişsek ne mutlu diyorum. Hamdolsun vatandaşlarımızın destekleriyle bu zamana kadar toplam 350 civarında yardım tırı gönderildi” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol