Öne Çıkanlar KURAN-I GÜZEL OKUYAN TÜRKİYE İKİNCİSİNE ALTIN TAKDİMİ LİDERİ BANDIRA BANDIRA DEVİRDİK Yakında karaciğer nakli de yapılacak DAMIZLIK KOYUN-KEÇİ BİRLİĞİNDE SEÇİM dizi

Bu haber kez okundu.

SEMPOZYUM GEZİ İLE TAÇLANDIRILDI
 Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü bünyesinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Eshab-ı Kehf ve Afşin Bey Salonları’nda gerçekleştirilen ve iki gün süren sempozyumun ardından sempozyumda bildiri sunan akademisyenlere bir gezi düzenlendi.

Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Selçuklu Döneminde Maraş Sempozyumu 3. Günü konuk akademisyenlerimiz ile Türkiye Selçuklu Devletinden izler bulunan ilçelerimize yapılan gezi ile sona ermiştir.

Bu program üzere Andırın-Göksun yolu üzerinden Afşin Eshab-ı Kehf’e ulaşılmış; Bu güzergâhta yer alan Andırın kaleleri görülmüş, tarihe sahne olmuş yerler hakkında akademisyen hocalarımız bilgiler aktarmıştır. Afşin ilçemizdeki ziyarette, Eshab-ı Kehf Külliyesi içerisinde bulunan han, ribat, eshab-ı kehf mağarası, cami ve mescit bölümleri ziyaret edilmiş yetkililerden bilgiler alınmıştır. Elbistan ilçemiz ile devam eden programda ise Elbistan Ulu Cami, Çarşı Cami ve Himmet Baba Camii ve Türbesi ziyaret edilmiş bilgiler alınmıştır; 60 kişinin katıldığı gezi programı Elbistan Pınarbaşı’nda sona ermiştir” denilerek bilgi verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol