Öne Çıkanlar KURAN-I GÜZEL OKUYAN TÜRKİYE İKİNCİSİNE ALTIN TAKDİMİ LİDERİ BANDIRA BANDIRA DEVİRDİK Yakında karaciğer nakli de yapılacak DAMIZLIK KOYUN-KEÇİ BİRLİĞİNDE SEÇİM dizi

Bu haber kez okundu.

ŞAHİNKAYASI AYVASI RAFLARDA YERİNİ ALDI
 Emektar üreticiler hasadın yapılmasıyla emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyorlar

Yıllık 500 ton üretim gerçekleştirilen Şahinkaya ayvası, tadı, aroması ve kalitesi ile birçok ilden gelen tüccarları cezbediyor.

Bu bölgelerde üretilen ayvalar kalitesi nedeniyle ulusal düzeydeki tüccarların beğenisini kazanarak hasat sezonu süresince büyük talep görüyor. Bölgede üretilen ayvalar, metropol şehirlerin yanında dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor.

Konu hakkında açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU; Yıllar önce bir kısmı İl Müdürlüğümüz bir kısmı ise ayva üreticilerimizin gayretleri ile başlanan ayva yetiştiriciliği günümüz itibari ile bölgede marka haline gelmiştir. Dedi.

Şahinkaya ayva üreticilerinden Kemal KURTOĞLU, ayva üreticiliğinin şahin kayasında iyi bir sektör haline geldiğini belirten Kurtoğlu,  bölge insanının geçimini ayvadan sağladığını belirterek, ayvamız tadı, aroması ve kalitesi takdire şayandır, üreticiler olarak piyasa ve üretimden oldukça memnununuz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğün bizlere katkıda bulunarak destekleri ilgi ve alakaları bizleri mutlu ediyor. Dedi.

Ayva üreticilerimize bol ve bereketli bir hasat sezonu diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol