banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

REKTÖR DEVECI BAKÜ’DE CUMHURIYET BAYRAMI TÖRENINE KATILDI
 Dünya Azerbaycanlıları Kültür Merkezinin davetlisi olarak Azerbaycan`da bulunan Rektör Deveci, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliğinin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine  katıldı. Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral tarafından Bakü Türk Şehitliği abidesine çelenk sunmasıyla başlayan törende, her iki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından, Büyükelçi Özoral, şehitlik özel defterinin imzaladı. Daha sonra temsili şehit kabirlerine karanfillerin bırakıldığı törende Azerbaycan Şehitliği de ziyaret edilerek şehitlik abidesine çelenk sunuldu.

Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliğinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine  katılan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, “29 Ekim Cumhuriyet  Bayramımızı bugün dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da kutlama ve Büyükelçiliğimizin törenine katılma şansını elde ettik. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder  Gazi Mustafa Kemal  Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin dünya durdukça var olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan ziyaretinde Rektör Deveci’ye KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Solak’ın yanı sıra aynı zamanda KSÜ Uluslararsı İlişkiler Bölümü öğrencisi olan, Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tural Şahbazlı eşlik etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394