banner1457
Öne Çıkanlar BASIN dizi TÜRKİYE BİR KABİLE DEDEZADE SOKAĞI HAYAT BULUYOR! TERMİNALE ATM ŞART!

Bu haber kez okundu.

ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ KARİYER GÜNLERİ
 Özel Seçkin Koleji Meslek Tanıtımı ve Kariyer Günlerinde öğrencilerle bir araya gelen Erözgür, daha önce öğrencisi olduğu okulda, yeni öğrencilerle bilgilerini paylaşmak için bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Diyetisyen, besinlerin işlenmesi, hazırlanması, pişirilmesi ve depolanması sırasında oluşan değişikliklerin insan vücudundaki etkilerinden, yetersiz ve dengesiz beslenmenin yol açtığı sağlık sorunlarına karşı önlemlerin alınmasına kadar ilgilenmektedir” diyen Erözgür, diyetisyenlerin çocukluk, gebelik dönemi ve hastalıklarda beslenme gibi birçok özel durumlarda da rol aldığının altını çizdi.

Diyetisyenlerin, diyet ürünler geliştirme, çeşitli hastalık durumlarındaki birey ve gruplar için hastalık durumlarına uygun diyet planlama, toplu beslenme yapılan kurum ve kuruluşlarda beslenme ilkelerine uygun hizmetin verilmesini sağladığını anlatan Erözgür, “Sağlığa uygun diyetler hazırlarken, bireylerin ekonomik durumları da göz önünde bulundurulmadır” dedi.

Yeterli ve dengeli beslenmenin yerini alan fastfood tüketiminin her geçen gün artmasıyla birlikte, özellikle çocukların ve gençlerin obezite riskinin de arttığına dikkati çeken Erözgür, “Sadece fazla kilolu olmak bir sorun olmadığı gibi yetersiz beslenmenin sonuçları da onun kadar ağır olabilir” diye konuştu.

Fastfood tüketiminin zararları ve bunların yararlı tariflerle nasıl değiştirebileceği, yeterli ve dengeli beslenmenin koşulları, hangi öğünde, hangi besinden kaç porsiyonun yer alması gerektiği ve genelde gözden kaçırılanlarla ilgili bilgiler veren Erözgür, en çok atlanılan öğünün sabah kahvaltıları olduğuna vurgu yaptı, öğrencilere örnek kahvaltı seçenekleri sundu.

Öğrenciler için oldukça sancılı geçen sınav dönemlerde doğru beslenmenin önemine değinen Erözgür, “Yeterli ve dengeli beslenme, her koşulda ve her dönemde önemlidir. Özellikle çocukluk ve gençlik çağındaki beslenme şekliniz, hayatınızın geri kalanı için büyük önem taşır” ifadelerini kullandı.

Sunumunun ardından, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Erözgür’e, Özel Seçkin Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sevgi Tezgör plaket takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471