Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

ÖĞRENCİLER “SIFIR ATIK” İÇİN YARIŞIYOR
  

Öztürk Enerji tarafından öğrenciler arasında atıklarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasında başvurular için son haftaya girildi. Yarışmaya 31 Mayıs 2019 saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ni işleten Öztürk Enerji tarafından hayata geçirilen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasının temel amacı; kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlama, oluşan atık miktarını azaltma, atıkları yeniden değerlendirme ve geri dönüşüme kazandırma bilincini geliştirmek.

ÖĞRENCİLER “SIFIR ATIK” İÇİN PROJELER GELİŞTİRECEK

Kahramanmaraş’ta okuyan öğrencilerin başvurabileceği yarışmanın bu yıl ki ana teması; ‘sıfır atık’. Yarışmaya; poster, film, fotoğraf gibi görsel sunum ve eserler ile başvurulabiliyor.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ: TABLET BİLGİSAYAR

Başvuran eserler; yaratıcılık, özgünlük ve sıfır atık konusu için kolay anlaşılabilir bir çözüm sunabilme kriterlerine göre jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışmada birinci gelen tablet bilgisayar, ikinci drone ve üçüncü ise grafik tablet ile ödüllendirilecek. Ödül Töreni, Öztürk Enerji tarafından Büyükşehir Belediyesi Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’nde kurulan Dönüşüm Müzesi’nde gerçekleşecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356