Öne Çıkanlar İŞİTME ENGELLİ KADINLARA DİKİŞ VE NAKIŞ KURSU İTİRAZ DİLEKÇELERİNDE SON GÜN:14 OCAK 2016 BİZ İCAT ÇIKARTACAĞIZ! SEFERE ÇIKTI ÖZÇAM MARKET

Bu haber kez okundu.

KSÜ’DE ‘15 TEMMUZ VE COĞRAFYAMIZ’ KONULU KONFERANS VERDİ
 KSÜ Genç Fikir Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen konferans, KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Tarihçi-yazar Hüseyin Özhazar, 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi ve sonrasında coğrafyamızda yaşanan gelişmeler ve geçmişten bugüne coğrafyamızda oynanan oyunlara ilişkin bilgiler paylaştı.

Coğrafyamızda yaşanan gelişmeleri anlamak için ‘en uzun yüzyıl’ olarak adlandırılan 19. yüzyılın anlaşılması gerektiğini belirten Özhazar, “19. yüzyılı anlamadan 20 ve 21. yüzyıllar anlaşılamaz. Bu yüzyıl küresel emperyalist güçlerin yeni dizaynlar planladığı dönemdir.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin küresel güçlerle bağlantısı konusunda 1960 darbesini anlamadan doğru bir analiz yapılamayacağını ifade eden Özhazar, “1960 darbesinden sonra Türkiye’nin sürekli kontrol edilebilir bir devlet olabilmesi amacıyla bir vesayet sistemi oluşturulmuştur. Bu vesayetin sürekliliği için de 4 ana unsurun Türkiye’de sürekli kontrol edilmesi gerekir.” dedi. Özhazar, bu 4 unsuru; askeri bürokrasi, yargı bürokrasisi, sermaye yapısı ve medya yapısının kontrol edilmesi olarak sıraladı.

“Bu oluşturulan vesayet alanlarıyla FETÖ’nün egemenlik kurmak, sızmak ve ele geçirmek istediği alanlar birebir örtüşmektedir.” diyen Özhazar, “Bütün bunlar, bu zihnin, kafanın, anlayışın kaynağının aynı olduğunu ortaya koyması açısından ilginç bir veri olarak karşımıza çıkmaktadır.” dedi.

Konferans sunumunun ardından tarihçi-yazar Özhazar’a İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öz tarafından plaket takdim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol