Öne Çıkanlar İŞİNİZE AŞIK OLMAK BAŞARIYI GETİRİR PROJELERİMİZ HIZ KESMİYOR PARTİMİZİN VE DAVAMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ PAZARCIK MYO İÇİN REKTÖRDEN CEVAP GELDİ YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

KADIN AYAKKABI SEKTÖRÜ AYAĞA KALDIRILIYOR

Devletten ve özel sektörden destek alan sektör, yaraları bir bir sarmaya ve üretime geçmeye başladı.

Deprem öncesinde Kahramanmaraş’ta 4 bin kişinin çalıştığı ayakkabıcılık sektöründe günde 25 bin çift kadın ayakkabısı üretiliyordu.

Türkiye'nin birçok iline ve Avrupa'ya ihraç edilen ayakkabı sektörü, yeniden eski gücüne kavuşabilmek için yaralarını sarmaya başladı.

Sektörün Kahramanmaraş merkezli 2 depremden etkilendiğini ifade eden Kunduracılar odası Başkanı Ali Köfte, il genelinde yaklaşık bin civarındaki atölyede 4 bin kişinin günde ortalama 25 bin çift kadın ayakkabısı üreterek ülke ekonomisine çok ciddi bir katkılarının olduğunu ancak bu üretimin deprem nedeniyle yaklaşık bir buçuk ay durduğunu, şimdi ise yeniden üretime başladıklarını sözlerine ekledi.

AYAKKABICILAR SANAYİ SİTESİ KURULUYOR

Başkan Köfte, bundan sonraki süreçte, önce geçici olarak konteyner ayakkabı çarşısı, daha sonra kalıcı, devlet ve özel sektörlerin desteği ile atölye tarzı yerlerin yerine yeni sanayi sitesinin kurulacağı ve bu sayede büyük firmalara ihracatın daha kolay yapılacağını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol