banner1424
Öne Çıkanlar TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ TEZHİP VALİ GÜVENÇER İZCİLERİ KABUL ETTİ Zeka Oyunları

Bu haber kez okundu.

KADERİN OYUNU DEĞİL, SEÇİM OYUNU MU?

Bu bağlamda, hareketli geçmesi beklenen odalardan biri de Fırıncılar Odası.

Yaklaşık 800 üyesi bulunan kısa adı Fırıncılar Odası olan Kahramanmaraş Fırıncılık ve unlu mamülleri imalatı ve ticareti esnaf ve sanatkarlar odası,  22 Ocak 2022 günü Paris Düğün salonunda seçime gidecekken, gazetelere verilen ilan üyelerin kafasını karıştırdı. 13 Aralık tarihli mahalli BUGÜN Gazetesi’nde çıkan kongre ilanında, son iki madde olan (15 ve 16. maddeler) seçim ve kapanış bölümleri bulunmazken, Bakanlığın itirazı ve reddi sonrası kongre ilanı yeniden verildi.

Bu kez, yine aynı gazetede, 14 Aralık’ta çıkan kongre ilanına seçim ve kapanış maddeleri eklenmiş oldu.

GÖZDEN Mİ KAÇMIŞTI, BİLEREK Mİ YAPILDI?

Kendisi ile konuştuğumuz Fırıncılar Odası Başkan Adayı Halil Altun, mevcut başkanın seçimi oldu bittiye getirme niyet ve düşüncesinden hareketle; “Bunu bilerek yaptılar. İlk kez kongre kararı almıyorlar. İlk kongre ilanında üyelerin kafasını karıştırmak için seçim maddesini koymadılar. Bu meselede deneyimli olmaları gerekirken, uyanıklık sergilediler, seçimi oldu bittiye getirerek yeniden seçilmeyi düşündüler. Ancak yanlış yoldalar, kaldı ki fırıncı esnafı ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan, esnaf olmayan mevcut başkan yanlış hesap Bağdat’tan döneceğini bilmelidir!” diye konuştu.

Başkan adayı Halil Altun, ilerleyen günlerde, burunlarına gelen pis kokuları da kamuoyuna ve fırıncı esnafına ifşa edeceklerinin altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol