Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

İŞİTME ENGELLİLER, ‘MANEVİ MİMARLARI’ İLE BULUŞTU
 Tomurcuk İşitme Engelliler Derneği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklığıyla düzenlenen ’İşitme Engelliler Manevi Mimarlarını Öğreniyor’ projesi Ankara, Kahramanmaraş, Sivas, Samsun, Bursa ve İzmir’den sonra final olarak İstanbul ayağı gerçekleştirildi.

Çok sayıda işitme engelli gencin katıldığı etkinlik Eyüp Sultan Türbesi ziyareti ile başladı. Başta Eyüp Sultan Hazretlerinin hayatını olmak üzere diğer manevi mimarların İşaret diliyle hayatlarının anlatımında öğrenciler duygulu anlar yaşadı.

Projenin finali ise 2 Ekim 2016 Cumartesi günü İstanbul Bahçelievlerdeki Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde başta Cumhurbaşkanı başdanışmanı İlnur ÇEVİK, 15 Temmuz gazilerinden Can Cumurcu, Osman Nuri Esen, Muhammed Murad Yetişgen Abdullah Çay ve Üzeyir Civan’ın katılımları ile gerçekleşti.

İLNUR ÇEVİK BEYE TEŞEKKÜR EDERİM!

Proje hakkında bilgi veren ve final konuşmasını yapan Tomurcuk İşitme Engelliler Derneği Başkanı Faruk Bilgili ise şunları söyledi.

“Dernek olarak kısa zamanda ulusal bir bir projeyi bugün itibari ile alnımızın akı ile gerçekleştirdik. Ben inanıyorum ki yaptığımız bu proje ile 3 milyon sessiz vatandaşımızın gönlünde ses olduk. Bu anlamda ben başta sayın Spor bakanımız olmak üzere, Spor bakanlığı proje ve koordinasyon genel müdürlüğü’ne ve bugün projemizin finalinde bizlere destek olan Cumhurbaşkanı’mızın Başdanışmanı Sayın Hakkı İlnur ÇEVİK beye ve tüm sessiz dünyanın fertlerine teşekkür ederim.” dedi.

'O GECE İŞİTEN İŞİTMEYEN HER VATANDAŞIMIZ BİR DURUŞ GÖSTERDİ'

15 Temmuz gecesini İstanbul’da geçiren işitme engelliler ve o gecenin gazileri ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hakkı İlnur Çevik ise şunları söyledi.

“15 Temmuz gecesinde halkımızın vermiş olduğu mücadele ile bu karanlık gecenin nasıl aydınlık sabaha ulaştığını hepimiz tanık olduk. Ve o gece işiten işitmeyen her vatandaşımız bir duruş gösterdi. Şükürler olsun ki o karanlık gün sonrasında yine aynı şehirde sessiz dünyanın seslerini işitmekten mutluluk duydum. Yaptığınız bu etkinliklerin her ay düzenli olarak yapılıp işitme engelli kardeşlerimizin bu şekilde ruhlarına dokunma fırsatını yakalamak hepimizin görevi olmalıdır.” diye konuştu.

Konuşması salondan büyük alkış alan İlnur ÇEVİK, bu tür etkinliklere yeniden iştirak etmek istediğini belirtti.

Etkinliğe katılan 15 Temmuz gazileri ise 15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını işaret dili tercümanları tarafından çevrilerek işitme engelli katılımcılarına anlattılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol