Öne Çıkanlar MHP kahramanmaraş belediyesi SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN MİMARLARIN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUR

Bu haber kez okundu.

GÜVENÇ; “YENİ SİSTEMLE ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKACAK”
 Güvenç beraberinde AK Parti İl Başlan Yardımcısı, Hanifi Coşkun Ağdur,  Dulkadiroğlu İlöe Başkan Yardımcısı  Kerem Yıldırım Erdoğan, İlçe Yönetim kurulu üyesi Ünal Ünal, İlçe Genlik Kolları başkan Yardımcısı Ali Hatip Aydoğan, Belediye Meclis üyesi Baki Arpasatan ile birlikte Şeyhamil Caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.  Güvenç ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Bugün Dulkadiroğlu Teşkilatımızla birlikte, Doğukent yolu üzeri Şeyhşamil Caddesi’ndeki esnaflarımız ziyaret ettik.  Gerçekten esnaflarımızın bu referandumla ilgili çok duyarlı olduklarına şahit oldum. Ülkemize bu referandumun getireceği değişikliğin ve istikrarın farkındalar. Her gittiğimiz esnaf referandumda evet oyu vereceklerini ve desteklediklerini, kendilerinin sağlam olduğunu ve başka yerlere gidip çalışmalar yapmamızı öneriyorlar. Bundan dolayı da çok mutlu olduk. Gerçekten bu referandum son derece önemli. Çünkü biz önceki dönemlerde, koalisyon iktidarları ile çok zaman kaybettik. Bu gün batı olsun. Amerika olsun, istikrarlı yönetimleri ile arayı çok açmış durumdalar. gayri sahi milli hasılatları bize göre oldukça yüksek. Biz 15 yıldır Ak Parti İktidarımızla açığı kapatmaya çalıştık. 15 yılda ülkemize çok değerli eserler kazandırdık. Şimdi biz yeniden AK Parti iktidarı sonrasında, koalisyon iktidarları işe zaman kaybetmek istemiyoruz. İstikrarın devam etmesini istiyoruz. Kriz üreten bir sistemden çözüm üreten bir sisteme geçmek istiyoruz. Bu gün yeni sistemde kriz sadece onbeşgün. Birinci seçimde eğer yeterli oyu alamaz ve hükümeti kuracak Cumhurbaşkanı seçilemezse, ikinci Pazar en çok oyu alan 2 aday seçime girer ve % 51 oyu alan Cumhurbaşkanı seçilir ve Hükümeti kurar diyor anayasa. 15 günlük süre sonunda Hükümet kesinleşiyor. İkincisi de artık parlamentoda milletvekilleri transferleri ile iktidarı oynatmaları, spekülasyon üretmeleri de ortadan kalkıyor.

           Güvenç konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yeni sistemle A Partisindeki milletvekili B Partisine, B Partisindeki milletvekili C Partisine geçse de iktidar etkilenmiyor bu son derece önemli. Daha önceki hükümetler dönemlerinde milletvekilleri transferleri ile Hükümetlerin nasıl  yıkıldığını biliyoruz. Ama bu yeni sistemde kriz hem onbeş günde çözülecek ve sonrasında da 5 yıl kriz üretilmesi mümkün olmayacak. Dolayısıyla da aziz Milletimizin bizim niyetimizi gördüğünü ve dolayıyla da arkamızda olduğuna şahit olduk. Üçüncüsü hususta biz geçmişte çift adamlıktan, çift başlılıktan çok çektik biz. Bu gün geriye dönüp baktığımızda Atatürk ile İnönü arasında, Özal ile Mesut Yılmaz arasında, Demirel ile Tansu Çiller arasında, yani tüm Cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında sürtüşmeler yaşandı. Bunun sebebi çift başlılık. En son en barizi de Ahmet Necdet Sezer’in, Bülent Ecevit’in üzerine Anayasa kitapçığı atarak, Türkiye’de büyük bir krize sebebiyet verdi. Dolayısıyla bu sistemle birlikte inşallah çift başlılık ortadan kalkacak. Bir mahallede iki mahalle muhtarı olmazken, yönetimde iki tane yetkili insanın olması erkler arasında sürtüşmeyi meydana getiriyordu. Bu sistemle birlikte artık sürtüşme ortadan kalkacak” dedi.

Güvenç; “Ben teşkilatlarımıza da teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızın hepsi duyarlı bir şekilde programlarını yapıyorlar. Ben bizi canı gönülden karşılayan ve bizi motive eden vatandaşlarımıza ve teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol