Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

GÜREŞ TARİHİNDE İLKİ YAŞAYACAK

6 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Güreş Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilen Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Olimpiyat 2.’si Şeref Eroğlu, 16-19 Aralık tarihleri arasında Kahramanmaraş yapılacak olan Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’na ilişkin konuştu. Şampiyonanın Kahramanmaraş’a yapılması noktasında büyük katkısı olan Şeref Eroğlu, bu tür spor organizasyonların yabana atılmaması gerektiğini ifade etti.

Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sağlayacak şampiyonanın daha önce kentte hiç yapılmadığını belirten Eroğlu, “İnşallah spor alanında Kahramanmaraş’ımızı hak ettiği yere getirmek için şahsen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı olarak elimden geleni yapacağım” dedi. “BU GÜZELLİKLERİ ORTAYA KOYMAMIZ LAZIM” Eroğlu konuyla ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet tarihi boyunca Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Kahramanmaraş’ta hiç olmamış. Çok ilginç 98 yıllık tarihimiz var ama hiç yapılmamış. Yönetim kararıyla Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nı Kahramanmaraş’a verdik. 16, 17, 18 ve 19 Aralık’ta Türkiye’deki bütün serbest güreş ailesi Kahramanmaraş’ta olacak. Şampiyonanın Kahramanmaraş’ta güzel ve havalı olacağını düşünüyoruz. Biz şunu söylüyoruz: Kahramanmaraş’ımız her yönüyle; doğal güzellikleriyle, tarihiyle, kültürüyle gerçekten saklı kalmış bir hazine. Biz bu güzellikleri ortaya koymamız lazım. Bu spor organizasyonlarını yabana atılmaması gerekiyor, her organizasyona bin kişi gelecek. Bunlar Kahramanmaraş’ımızı tanıyacak, tarihi yerlerini gezecek, Mado’muzdan dondurmamızı alacak, fıstık ezmemizi alacak, biberimizi alacak, mutfağımızın güzel yemeklerinin tadına bakacak ve bunları da gittikleri yerde insanlara anlatacaklar. Bizler spor adamıyız dünyada bu işin nasıl olduğunu en iyi bilenlerden biriyim, inşallah spor alanında Kahramanmaraş’ımızı hak ettiği yere getirmek için ben şahsen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı olarak elimden geleni yapacağım.”

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol