Öne Çıkanlar PATRİOT ÜSSÜNDE BAYRAK KRİZİ ŞEHİTLERİMİZ dizi PAZARCIK ÇÖP TRANSFER İSTASYONU HAZIR YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

 GIDA DENETİMLERİNE DEVAM EDİLİYOR…
 Ramazan ayı boyunca gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde yoğunlaşan denetimler tüketicilerimizin her zaman güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla etkin bir şekilde yürütülmektedir. 

Kurumdan yapılan açıklamaya göre  ‘İlçemiz sınırlarında faaliyet gösteren gıda satış ve toplu tüketim yerleri 5996 sayılı veteriner hizmetleri bitki sağlığı gıda ve yem kanunu çerçevesinde gıda denetçilerimiz tarafından her gün aralıksız bir şekilde sürdürülmektedir. Ramazan ayı boyunca gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimlerimiz yoğun bir şekilde tüketicilerimizin güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla sıkı bir şekilde sürdürülmektedir’ denildi. 

Tüketicilerin de güvenilir gıda için, etiketsiz ve ambalajsız ürün satın almamaları son kullanma tarihlerine dikkat etmeleri, mutlaka seçici davranmaları gerekmektedir. Gıda güvenirliliği herkesin hakkı ve sorumluluğudur.  

Bu nedenle tüketicilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşması durumunda 174 alo gıda hattına bildirimde bulunmaları gıda güvenliğinin sağlanmasında önem arz etmektedir.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356