Öne Çıkanlar MHP BU EĞLENCE KAÇMAZ GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİM MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… SİGARA İZMARİTİ YANGINA SEBEP OLDU

Bu haber kez okundu.

ELBİSTAN’DA İÇME SUYU İSALE HATTI YENİLENİYOR

Başkan Gürbüz, kentte, 6 Şubat’tan bu güne kadar 20 bin adet arıza ve su patlağı ihbarı yapıldığını söyledi.

‘Depremin yıkıcılığı doğal olarak görünen, yani çöken üst yapılarla ölçülüyor ama görünmeyen, yani altyapıdaki tahribatı da çok büyüktü’ diyen Başkan Gürbüz, su kesintilerinin en büyük sebebinin de bu tahribattan kaynaklandığına dikkati çekti.

Başkan Gürbüz, şehrin içme suyu altyapısının yenilendiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

Elbistan’da en büyük hasarı gören şeylerden biri de su hatlarıydı. Depremden bu yana tam 20 bin patlak ihbarı yapıldı ve hepimizin canını sıkan su kesintilerinin sebebi de maalesef bu. Altyapıdan sorumlu Büyükşehir Belediyemize bağlı KASKİ ekipleri bu kapsamda Esentepe, Tepebaşı ve Bahçelievler mahallelerimizde altyapıyı tamamen yeniledi. Biz de isale hattı anlamda çok sağlam bir şekilde yeniden inşa edildiği sene olarak yazacak. Göreceksiniz” cümleleri ile tamamladı.

yenilemesinin bittiği yerlerde asfaltlama çalışmalarına hızlıca başladık.”

İlçe merkezindeki tüm içme suyu hatlarının aşama aşama yenileneceğine vurgu yapan Gürbüz, “Bu mahallelerin ardından merkezdeki tüm mahallelerimizde KASKİ ekipleri tarafından hatların yenilenme çalışmaları yapılacak ve Allah’ın izniyle yaşadığımız bu sıkıntıyı aşmış olacağız. Asrın felaketi dediğimiz zaman bazen abarttığımız düşünülüyor ama yaşadıklarımız ve mücadele etmek zorunda kaldıklarımızı yaşamayanın anlayabilmesi çok zor. Ama başta cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi ve memleket sevgimizle aşamayacağımız sıkıntı yok” değerlendirmesinde bulundu.

2023’ün, Elbistan’ın yeniden inşa edildiği yıl olacağını söyleyen Başkan Gürbüz, sözlerini, “Hemşerilerimden çok az daha sabretmelerini istiyorum. Daha önce de defalarca demiştim. Bütün işler bitip, ortaya çıkan Elbistan’ı gördüğünüzde daha iyi anlaşılacak eminim. Tarih, 2023 senesini Elbistan’ın yıkıldığı değil, her yenilemenin bittiği yerde asfalt çalışmalarına başladık!’ diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol