banner1451
Öne Çıkanlar SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! engelli K.MARAŞ BBS 3-0 NİKSAR BELEDİYE KUTSİ MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

ELBİSTAN BELEDİYESİ, KİMSESİZ YAŞLI VE YALNIZ YAŞAYANLARIN YANINDA

Elbistan Belediyesi yoğun kar yağışından etkilenen kimsesiz yaşlı vatandaşların alışveriş ve ilaç gibi ihtiyaçlarının temin edilmesi için ekip kurdu.

Mahalle muhtarlarıyla yapılan koordineli çalışma neticesinde belirlenen yaşlı aileler ile yalnız yaşayanların kapısını çalan zabıta ekipleri, vatandaşlara herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorup, talepler doğrultusunda market alışverişini ve ilaç ihtiyaçlarını karşılıyor.

CAN KULAĞI PLATFORMUNDAN GIDA KOLİ YARDIMI

Ekipler tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara da Can Kulağı Platformu tarafından gıda kolisi dağıtılıyor.

Sert geçen kış günlerinde yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yalnız bırakılmadığını belirten Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Yoğun kar yağışıyla birlikte sert bir kış yaşıyoruz. Elbistan Belediyesi olarak yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın perişan olmaması için zabıta ekiplerimizle beraber kapı kapı dolaşıp ihtiyaçları olup olmadığını soruyoruz. Talebi olan hemşerilerimizin alışveriş gibi ihtiyaçlarını giderip, diğer yandan da ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda kolisi yardımında bulunuyoruz. Özellikle kimsesiz yaşlılarımızı yalnız bırakmamak için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol