banner1424
Öne Çıkanlar ŞEKERDERE GÜZERGAHI BAYRAM ÖNCESİ AÇILIYOR KAHRAMANMARAŞLILAR OKUDU BU ÖRGÜTÜN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ ARAÇTA SIKIŞIP KALDI Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

EKİNÖZÜ BELEDİYE HİZMETLERİ İLE KALKINIYOR
 Belediye Başkanı seçildiği günden bugüne yediden yetmişe tüm Ekinözülülerle bir araya gelen, esnafları, okulları, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, camileri ziyaret eden vatandaşın dertlerini dinleyip taleplerini not alan ve yeni projeleri hakkında bilgiler veren Başkan Çeleğen , “Çok çalışarak, çok üreterek hizmete sonuna kadar devam edeceğiz. Tek arzumuz var. O da Ekinözülülere daha konforlu, daha kaliteli, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi” dedi.

Ekinözü’nü Turizmin cazibe merkezi haline getirmek için ekip arkadaşlarımız ile bütün mesaimizi yepyeni projeler üretmek için harcıyoruz diyen Başkan Çeleğen , "Hiçbir Ekinözülü kardeşimizi birbirinden ayırmıyorum. Hepimiz büyük bir ailenin parçası gibiyiz. Birimizin başına bir şey gelse, ayağına bir çivi batsa bundan en çok ben rahatsız olurum. Bizim çalışma prensimiz bu" ifadelerini kullandı.

Ekinözü’ne en büyük desteği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin verdiğini kaydeden Çeleğen, ilçede hummalı bir çalışma yapıldığını ifade etti. İlçede 3 adet içme denilen şifalı suyun bulunduğunu bildiren Başkan Çeleğen, “Orta İçmeler ile Yukarı içmeler arasında büyük bulvar çalışması devam ediyor. İlçenin iki girişini modernin güzelliğe kavuşturduk, içmelerdeki caddelerin alt yapı çalışmaları sürdürülürken, 2017 sezonunda planlanan çalışmaların ardından ilçe merkezindeki ve İçmelerdeki tüm caddeler modern bir görünüm alacak” dedi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN CADDELER, KALDIRIMLAR YENİLENNİYOR

İlçede parke taş ve imar revizyonlarının yenilendiğini aktaran Ekinözü Belediye Başkanı Çeleğen, şöyle konuştu: “Araç alımlarının yanında ilçede birçok hizmet için çalışmalarımız devam ediyor. Geçen yıl içerisinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile şehir içi yollarımız asfaltlandı. İnşallah bu yılda devam edeceğiz. Gerçekten bir şehrin girişi görünümü çok önemli o açıdan biz ilçenin girişini kötü durumdan kurtarıp modern bir ilçe girişine çevirdik ve 2 hafta içerisinde kavuşturmayı amaçlıyoruz. Asfalt ve andezit taşından kaldırım yapacağız, peyzaj çalışmalarımız da sürüyor. Bunun yanında tabi ki şehir merkezi bir şehrin görünümü için çok önemlidir. Biz belediye olarak bunu çok önemsiyoruz ve nasip olursa 2 ay içinde şehir merkezimiz gerçekten modern bir ilçe görünümüne kavuşacak. İçmelerde Mesire alanı yapıyoruz Gerçekten de ilçemiz için iyi bir görünümde değildi. Burada da ciddi bir çalışma içindeyiz. Yaklaşık 2 hafta içinde de çalışmaları bitirip mesire alanını parkımızı da bayram öncesi halkımızın hizmetine açacağız.”

2 YIL İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK

Belediye olarak “Ekinözü’ne ve Ekinözülülere ne yaparsak azdır” diyen başkan Çeleğen, Ekinözü’nün konum itibari ile bulunmaz bir ilçe olduğunu belirtti.

İlçede birlik beraberlik adına güzel işlerin devam ettiğini bildiren Başkan Çeleğen, konumu, huzuru ve kardeşlik bağı, dayanışması, birlik ve beraberliği itibariyle Ekinözü’nün diğer ilçeler arasında gözde olan bir ilçe olduğunu söyledi. İlçede kendi akrabalarının yaşadığını hatırlatan Çeleğen, yanlış bir iş yapmaları halinde ilçenin büyükleri tarafından uyarıldıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Seçilen bir kişi olarak, belediye olarak hizmet anlamında, çok şeyler yapılması gerekiyor. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız, yılardır hizmet konusunda büyük sıkıntılar çekmekte. Ekinözü gelişen ve büyüyen bir ilçe olduğu için bunu da bu yıl başlattık. Çalışmalarız bitecek ve halkımızın hizmetine sunacağız. Tabi biz bu çalışmaları 2 buçuk yıl içinde yaptık. Bunlar 5 yıllık süre içinde yapılacak çalışmalardır ama biz bunu 2 buçuk yılda gerçekleştirdik. İnşallah elimizden geldiği kadar bu ve bunun gibi Ekinözü’nün ihtiyacı olan projeler geliştirme gayreti içindeyiz. Ekinözü’ne hizmet vermek için var gücümüzle çalışacağız. Bu konuda hemşerilerimiz bize güvenebilir. Kendileri de iyi biliyorlar ki belediyemizin kapıları her zaman kendilerine açık. Her zaman da emirleri başımızın üstündedir. Çünkü Ekinözülü hemşerilerimiz hizmetlerin en iyisine layıktır. Ekinözülü hemşerilerimize çağrımız; öncelikle bize güvensinler. Çünkü biz hemşerimizi asla mahcup etmeyeceğiz. Ekinözü için en güzel hizmetleri yapacağız. Çünkü bizim ilçemizde kardeşlik hukuku had safhadadır. Ekinözü ilçemiz en güzel hizmetlere layıktır. Bizde bunun için çalışmaktayız. İnanın ki Ekinözü’nü daha güzel günler beklemekte"

2017 YILI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 “2017 yılında İller Bankasından 10 milyon kredi kullanıp Ekinözü’nün bütün eksiklerini yapacağız. Şuanda Büyükşehrimiz bir adet taziye evi için kamulaştırma yapıyor. Bizim 75 dönümlük mesire alanımız var. İnşallah sayın bakanımızın desteğiyle 2 yıllık meslek yüksekokulumuzu yapmayı düşünüyoruz.

Belen yolumuz asfalt yapıldı, şuan köylerimize parke taşı yapıyoruz. 1 adet nikâh sarayımız, 35­40 kilometreye yakın sıcak asfalt yaptık. İçmelerimizin çevre düzenlemesini yaptık. Hizmet anlamında bu 2 yılı iyi değerlendirdik. Bu hizmetlerin getirilmesinde büyük rolü olan Ekinözü’nün, Elbistan’ın, Kahramanmaraş’ımızın medarı iftarı, her zaman şahsiyetiyle, onuruyla, duruşuyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın, dünya liderinin yol arkadaşları Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak ve 64 Hükümet Kültür ve Turzim Bakanı Mahir Ünal’a teşekkür ediyorum. Hizmetler mutlaka gelecektir. Ama fani bir dünyada yaşıyoruz. Birbirimizi sevelim, sayalım, gelişi güzel şeylerle insanları yıpratmayalım. Sizden bunu arz ediyorum. Biz siyasi tarihimize baktığımız zaman, Cumhuriyet tarihine baktığımız zaman bir Mahir Ünal yetişmedi. Bir daha Ekinözü’ne, Kahramanmaraş’a Mahir Ünal gelmez. Biz buna sahip çıkacağız. Hizmetlerimiz gelecek.”

İÇMELERİN GELECEĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ,

Yukarı ile Orta İçmeler arasında yapılan yol ve bulvar çalışmalarında sona geldiklerini, yolun ve meydan düzenlemesinin  tamamlanmasından sonra vatandaşların hizmetinde olacağının müjdesini veren Çeleğen, “İlçemizde, insanlarımızın özel günleri olan, düğün, nikâh, nişan gibi faaliyetlerinin sürdürülebileceği bir mekân yoktu. İlçemizdeki bu eksikliği gidermek amacıyla özverili bir çalışma yürüterek nikâh sarayı inşaatına başladık. Talebi fazlasıyla karşılayacak bir nikâh sarayı inşa ediyoruz. İlçemizin prestij projeleri arasında yer alacak nikah sarayımız yaklaşık 150 metrekare büyüklükte inşa edilecek. Çalışmalarına başladığımız nikâh sarayı Ekinözü için büyük bir ihtiyaçtı. Nikâh sarayımızın inşaatını  gelecek yıl içersinde bitirmeyi planlıyoruz. Hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Ekinözü hizmet ve yatırımların sonucunda büyük kazanımlar elde ettiklerine vurgu yapan Çeleğen, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Şu anda ise ilçede büyük bir beklenti içinde olan sahamız için hasret sona erdi. Ekinözü yakın bir zamanda FİFA standartlarına uygun olarak modern bir sentetik çim sahaya kavuşacak. Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu tesisin Ekinözü’ne hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca bu tesisin ilçemize kazanılmasında büyük pay sahibi olan AK Parti Milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve ilçe halkım adına sonsuz teşekkürler ve hürmetler ediyorum”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol