banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

DULKADİROĞLU VE DOĞAKA İŞ BİRLİĞİYLE İKİ YENİ PROJE HAYATA GEÇİYOR
 Dulkadiroğlu Kaymakamlığında düzenlenen imza töreninde, "Dulkadiroğlu Kaymakamlığı Kurum Kültürü ve Kurumsal Kapasite Artışı ve Yoksullukla Mücadele Stratejisinin AB Boyutunda İncelenmesi ve Aktif Kişilerin Eğitimi Erasmus + Eğitim Konulu" isimli iki yeni projeler hayata geçirildi.

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin de ortağı olduğu projeler hakkında konuşan Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz,  Dulkadiroğlu Kaymakamlığı Kurum Kültürü ve Kurumsal Kapasite Artışı, projesi hakkında şunları söyledi; "Dulkadiroğlu İlçesi büyük şehir yasası kapsamında 2014 yılında kurulmuş yeni bir ilçedir. Tarihi ve kültürel derinlikleri fazla olan ilçemiz sanayi ve tarım alanında atılımlar yapmaktadır. Bu atılımlar ise şu an itibari ile 216.000 olan ilçemizin nüfusunu her geçen gün artırmaktadır. Büyüyen ve gelişen ilçemize en iyi hizmeti vermek başta kaymakamlığımız olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın görevidir. Bu nedenle kaymakamlığımız ve alt birimlerinin kurumsal kapasitelerini artırmak, kendi içerisinde en iyi şekilde organizasyonu sağlamak, kurumuzdaki kapasitesini AB standartlarına çıkarmak projemizin amacını oluşturmaktadır. Yapılacak eğitim kapsamında kaymakamlığımız bünyesinde kalite yönetim siteminin kurulması, kurumsal kapasitensin artırılması ve personelin kalite yönetim sistemi alanında geliştirilmesi sağlanacaktır."

Türköz, bir diğer proje olan Yoksullukla Mücadele Stratejisinin AB Boyutunda İncelenmesi ve Aktif Kişilerin Eğitimi Konulu Erasmus + Eğitim projesi hakkında ise şunları kaydetti; "Göç ve gecekondulaşmanın yoğun olduğu ilçemizde sosyal sorunlar her geçin gün büyümektedir, bu sorunlardan başta aileler olmak üzere toplumun tüm kesimi etkilenmektedir. Genel olarak Dulkadiroğlu ilçesine göç ile gelen ailelerin sosyo ekonomik gelir seviyesi düşük, çok çocuklu, dar gelirli, eğitim ve sağlık seviyesi düşük bireylerden oluşmaktadır. Düzensiz iş ve sosyal yardımlar ile geçim, yeni nesilleri de etkilemekte bu da yoksulluğun ailelerin kaderi olmasını sağlamaktadır. İlçemizde kurulduğu günden beri Dulkadiroğlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak, ilçemizin yoksullarına yönelik çalışmalar yapıp, yoksulluğun insanlarımızın kaderi olmaması için faaliyetler yürütmekteyiz. Bu gerçekten hareketle, yoksulluk ve yoksulluğun getirdiği sorunları ve mücadele stratejilerini AB boyutunda ele almak, sorunların ve çözüm yöntemlerinin AB boyutunda incelemek ve aktif kişilerin eğitimlerini sağlamak için projemiz hazırlanmıştır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394