Öne Çıkanlar İŞİNİZE AŞIK OLMAK BAŞARIYI GETİRİR PROJELERİMİZ HIZ KESMİYOR PARTİMİZİN VE DAVAMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ PAZARCIK MYO İÇİN REKTÖRDEN CEVAP GELDİ YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

CENNET KÖŞE BAŞKONUŞ YAYLASI HAZIR

Akdeniz’in Saklı Cenneti Başkonuş Yaylası yüzde yüz doluluk oranı ile depremzedeleri ve çevre illerden gelen yerli turistleri ağırlıyor.

Kahramanmaraş'taki Başkonuş Dağı'nın kuzeybatı yamaçlarında bin 325 rakımda bulunan yayla, manzarası, nefes açan havasıyla ziyaretçilerini kendisine adeta hayran bırakıyor.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kesişim noktasındaki Kahramanmaraş'ın Başkonuş Yaylası, serin havasıyla doğada vakit geçirmek isteyenlerin her mevsim gözde mekânları arasında yer alıyor. Yayla tesisi içerisinde atlı spor, yürüyüş parkurları, geyikler, endemik bitkiler, sedir ağaçlarının içerisinde doğa yürüyüşü gibi çeşitli aktiviteler düzenleniyor.

Özellikle deprem felaketinde yaşadıkları acıya rağmen toparlanmaya çalışan, ilk an itibariyle vatandaşların yardımına koşup kucak açan Başkonuş yaylası, bahar mevsiminin gelmesiyle sezonu açtı.

Kır lokantası, bungalov orman evleri, spor, çadır kamp, karavan kamp, piknik ve çocuk oyun sahalarının bulunduğu yayla, yaz sezonuna start verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol