Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

ÇELEĞEN; 'BAYRAĞIMIZ İLELEBET DALGALANACAK
 Başkan Çeleğen mesajında “Bayrak olayı istiklal mücadelemizin en önemli olaylarından bir tanesidir. O gün Kahramanmaraş halkı tüm dünyaya özgürlüğün ne demek olduğunu göstermiştir. Özgürlüğün hiçbir şeyle değişilmeyeceğini büyük bir iman ve cesaretle tüm dünyaya haykırmıştır.

Kahramanmaraş halkı, ülkemiz işgal altındayken milli mücadele ateşini yakan, toprağını ve bayrağını savunmak için muhteşem bir direniş destanı yazan unutulmaz bir halktır. Kale’de bayrak olmayınca Cuma namazı kılmayacak kadar ince düşünen Maraşlı, Türk bayrağının mevcudiyeti için, gencinden yaşlısına, çocuğundan kadınına kadar silah kuşanmıştır.

Bu vesileyle şunu da belirtmekte fayda var. Malum olduğu üzere ülkemiz yine zor bir sürecin içerisinden geçiyor. Dört bir yanı ateş çemberi olan güzel Türkiye’mizin huzur ve güveni için bir ve beraber olmaya iri ve diri olmak zorundayız. Yani bu ülkenin evlatları olarak hepimizin ortak paydası vatan ve bayrak sevgisi olmalıdır.

Özelikle Halkımız 15 Temmuz’da bir kez daha kahramanlığını gösterdi, bayrağımız ilelebet dalgalanacak.  Bu ülkede asla haniler emellerine ulaşamadılar asla ulaşamayacaklar,  hep birlikte kardeşiz. İnşallah minarelerde ezanlar ilelebet okunacaktır. Bundan hiçbir kimsenin tereddüdü yok.

Bayrağın kaleden indiği gün, 28 Kasım 1919 Cuma günü bütün şehir tarihin kahraman sayfalarına yürümüştür. Rabbime hamdolsun ki bugün özgürce Cuma Namazı kılıyoruz. Bu ortamı bize sağlayan tüm istiklal kahramanlarımıza, 15 Temmuz Kahramanlarına, Avukat Mehmet Ali Kısakürek Bey ve Rıdvan Hoca olmak üzere, Arslan Bey’i, Sütçü İmam’ı, Mıllış Nuri’yi, Çuhadar Ali’yi ve tüm milli mücadele şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kahraman şehrimizin güzel insanlarına esenlikler diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol