banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN EVLİLİK SEMİNERİ
 Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Aile Akademisi kapsamında sunulan seminere konuşmacı olarak Dr. Senai Demirci katıldı.

Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Dr. Senai Demirci, Nasreddin Hoca fıkralarından hareketle evlilikte nasıl davranılması gerektiği konularını anlattı.

Seminere katılanların sorularına da yanıtlar veren Dr. Demirci: “Nasreddin Hoca’nın bindiği dalı kestiğini bilirsiniz. Evlilikte hata bindiği daldır insan için. Dalı neresinden kestiğine bağlı olarak düşer ya da düşmez. ‘Ben nasıl hata yapabilirim?’ diye ümitsizliğe düşerse, böyle gelmiş böyle gider tavrıyla yeni hatalar yapar, düşer. ‘Bu da hata mı ki?’ diye bencillik ederse, hatadan alacağı dersi kaçırır, yine hataya düşer. Geçmişte yaptığı hatalar yeniden hata yapmama fırsatıyken, ‘keşke’lere sarılıp yine hataya düşer.

İnsan hatalarıyla öğrenir. Hatasını hata bilerek, o hatayı hiç yapmamış olanlardan daha rahat direnir o hataya. Yapılmış her hata, bir hata daha yapmamak için ders alma fırsatıdır” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394