Öne Çıkanlar İŞİTME ENGELLİ KADINLARA DİKİŞ VE NAKIŞ KURSU İTİRAZ DİLEKÇELERİNDE SON GÜN:14 OCAK 2016 BİZ İCAT ÇIKARTACAĞIZ! SEFERE ÇIKTI ÖZÇAM MARKET

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ENGELSİZ AŞURE
 Büyükşehir Belediyesi Sağlık e Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü’nce Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Fatih Kılıçkıran, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, meclis üyeleri Diyanet-Sen Şube Başkanı Ekrem Aslan, ile 125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Ortaokulu, Gaziler İşitme Engelliler İlkokulu idarecileri ve öğrencileri katıldı.

Nasreddin Hoca tiplemesinin sahnelendiği programda çocuklar şarkılar söylediler ve gönüllerince eğlendiler. İşitme engelliler için Büyükşehir Belediyesi personellerinden İbrahim Latif Aslan, programı işaret diliyle anlatırken, program aşure duası ile devam etti.

Programın sonunda aşure ikram edilirken, programa ilişkin görüşlerini dile getiren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı: “İlimizdeki özel eğitim kurumlarında eğitim gören engelli kardeşlerimiz için Nasreddin Hoca programı düzenledik. Programın sonunda Büyükşehir Belediyemizce hazırlanan aşureleri ikram ettik. Aynı zamanda bu kardeşlerimize çok çeşitli oyuncaklar hediye ederek, onların gönüllerince eğlenmesi için böyle bir program düzenledik. Buraya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamanın ardından Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Fatih Kılıçkıran, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, birlikte aşure ikram ederek, çocuklara oyuncaklar dağıttılar.

Programın sonunda tüm katılımcılar topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol