Öne Çıkanlar KURAN-I GÜZEL OKUYAN TÜRKİYE İKİNCİSİNE ALTIN TAKDİMİ LİDERİ BANDIRA BANDIRA DEVİRDİK Yakında karaciğer nakli de yapılacak DAMIZLIK KOYUN-KEÇİ BİRLİĞİNDE SEÇİM dizi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN OKUMUŞ, TOKİ KALICI KONUTLARI YÜKSELİYOR

Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde  Türkoğlu ilçesinin en fazla etkilendiğini belirten Başkan Okumuş, meydana gelen depremlerde ilçede bin 171 konutun yıkıldığını, 5 bin 671 orta ve ağır hasarlı konut için yıkım kararı verildiğini ifade ederek,  Ortaya çıkan barınma sorununun çözümüne yönelik başlatılan çalışma kapsamında ilçede temeli atılan ve ihalesi yapılan binalarda fiziki gerçekleşme oranının yüzde 67'ye ulaştığını ifade etti.

TOKİ konutlarının hızla yükseldiğini ifade eden Başkan Osman Okumuş, Burada toplamda 7 bin 200 daire yapılacak. Şu ana kadar yaklaşık 6 bin dairenin ihalesi yapıldığını, ihalesi yapılan konutlardan yaklaşık bin 750'sinin köy konutu diğerlerinin ise zemin artı 3 veya 4 olarak belirlenen daireler olduğunu söyledi.

Türkoğlu’nda 3 bin 200 konutun temeli atıldı. Yapımı devam eden konutların bazılarının kabası biterken bazılarının da ince işlerinin devam ettiğini belirten Başkan Osman Okumuş, “Köy evlerinin de yaklaşık 600'ü kıştan önce depremzedelerimize teslim edilmiş olacak. Tabii bu konutlar önemli. Şu anda 7 ayrı konteyner kentte depremzedelerimiz ağırlanıyor. Kısa zaman içerisinde bu kalıcı konutlara yerleştirdiğimiz takdirde hem Cumhurbaşkanı'mız hem de bizler memnun olacağız. Konutlar yaklaşık 105 metrekare, sağlam zeminli yerlere hem ısı hem ses yalıtımlı, üç artı bir.

Ödemeler ise 20 yıl vadeli olacak. Depremzedelerimiz dört gözle bunları bekliyor. Önümüzdeki kışa girmeden depremzedelerimizin yaklaşık üçte birini inşallah konutlarıyla tanıştıracağız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol