banner1451
Öne Çıkanlar Mehmet Kocaoğlu CAMİ TUVALETİNDE SAPIK İLİŞKİLER dizi GAZETECİ ADEM GEMCİNİN ACI GÜNÜ RAKİBİNE FARK ATTI

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN GÜRBÜZ, “38 BİN KONUTUN İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR”

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 6 Şubat tarihinden bugüne kadar AFAD verilerine göre yaklaşık 50 bin artçı depremin meydana geldiğini, bu durumun ise bazı az hasarlı binalarda değişim olabileceğini vurguladı.

Bu amaçla başlatılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Mehmet Gürbüz, vatandaşların sağlığını ve güvenliğini çok önemsediklerini ifade etti.

Başkan Gürbüz, “Elbistan Belediyesi ve Birleşmiş Milletler arasında yapılan bir protokol gereği Elbistan'da az hasarlı ya da hasarsız yaklaşık 38.000 konutumuzda incelemeler yaptırıyoruz. Yaklaşık 3 aydır süren bu incelemelerde de sona geldik sayılır.

Depremden sonra yaklaşık 50.000 artçı şok oldu. Yani vatandaşlarımızın hafif hasarlı konutları orta hasarlıya, orta hasarlılar ağır hasarlıya döndü. Dolayısıyla yapı güvenliği bizim için son derece önemli çünkü vatandaşımızın sağlığı ve geleceğini önemsiyoruz, onların sağlıklı evlerde yaşaması için mücadele ediyoruz.”

İNCELEME İÇİN DAİRE BAŞI 10 BİN TL RAKAM ÇIKIYORDU

İmzalamış olduğumuz protokol ile bu çalışmaların maaliyeti 325 milyon gibi bir rakama tekabül ediyor. Yani her daire hasar tespit durumunu yeniden gözden geçirmeyi yaptırmak istese yaklaşık 10 bin TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Biz Elbistan Belediyesi ve Dünya Bankası ile onların fon sağlayıcılarıyla beraber bunu vatandaşlarımıza ücretsiz olarak yapıyoruz.

KONUTLARI ÜCRETSİZ TAMİR EDİYORUZ

Tabii bu çalışmalar sadece binaların röntgeninin çekilmesi ya da teknik anlamda incelenmesini kapsamıyor. Aynı zamanda dar gelirli vatandaşlarımızın konutlarındaki hasarları, Dünya Bankası ve fon sağlayıcılarından almış olduğumuz bedellerle ücretsiz olarak yapıyoruz. Bugün içerisinde bulunduğumuz daire belediyemiz ve firmamız tarafından tespit edilen ve ücretsiz olarak güçlendirilen bir daire.

Bu vesileyle de hem Birleşmiş Milletler aracılığıyla bize fon sağlayan kuruluşlara huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol