banner1424
Öne Çıkanlar Milletvekili aday adayı BORAHAN Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Bastırmacı MEHMET SABANCI DUR DURAK DEMİYOR!

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN GÜNGÖR; “ALTYAPIMIZI YENİLEME İÇİN GAYRETİMİZ SÜRÜYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, hasar gören altyapı hatlarının yenilenmesi noktasında yürütülen çalışmalara ilişkin istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere KASKİ’yi ziyaret etti. Çalışmalara ilişkin KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak’tan bilgiler alan Başkan Hayrettin Güngör, personellerle de bir araya gelerek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Şehir genelinde altyapı hatlarının yenilenmesi noktasında yoğun gayret gösterildiğini belirten Başkan Güngör, “Deprem sonrası büyük ölçüde hasar alan altyapımızın yenilenmesi noktasında KASKİ'mizle değerlendirme ve istişarelerimizi sıklıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda çalışma arkadaşlarımız da büyük bir özveriyle faaliyetlerine devam ediyor.

Zaten eski olan altyapımız 6 Şubat depremleriyle daha da hasar gördü. Altyapı hatlarımızın yenilenmesi noktasında yaklaşık 15 Milyar TL’lik bir kaynak hâsıl oldu.

Deprem öncesinde her bir ilçemizde altyapı hatlarımızı yenilemek için projelerimizi peyderpey uygulamaya başlamıştık. Deprem sonrasında da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mız ve İller Bankası ile bu noktada yoğun gayret gösteriyoruz.

Tüm ilçelerimizin altyapısını yenilemek için projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Altyapımızı en az 100 yıl boyunca şehrimize hizmet verecek şekilde yenileyeceğiz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol