banner1424
Öne Çıkanlar ŞEKERDERE GÜZERGAHI BAYRAM ÖNCESİ AÇILIYOR KAHRAMANMARAŞLILAR OKUDU BU ÖRGÜTÜN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ ARAÇTA SIKIŞIP KALDI Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

“BAHARATLIK KIRMIZIBİBERİN DÜNÜ, BUGÜNÜ YARINI” PANELİ DÜZENLENDİ...

Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir SALTALI, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürü Doğan GÖZCÜ ile panelist olarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri  Prof. Dr. Cuma AKBAY, Prof. Dr. İsmail GÜVENÇ, Prof. Dr. İrfan Ersin AKINCI, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Pazarcık Meslek Yüksek Okulu öğretim üyesi Dr. Öğr. Grv. Yeşim AYTOP ve Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personellerinden Zir. Yük. Müh. Zekeriya KÖKER'in yanı sıra teknik personeller ve Kırmızıbiber üreticileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Doğan GÖZCÜ Enstitü bünyesinde yürütülen proje ve çalışmalar hakkında ve İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT Kahramanmaraş’ta Kırmızıbiber üretimi ve Müdürlük tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Prof. Dr. Cuma AKBAY'ın moderatörlüğünde panelistler tarafından Kırmızıbiber Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlılarla Mücadele ve Kurutma Yöntemleri konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Panel programı soru-cevap ve değerlendirme ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol