Öne Çıkanlar DUALARIMIZ ŞEREF EROĞLU İÇİN HALİL İBRAHİM SOFRASINA BUYURUN! KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 OFSPOR dizi MİLLİ BİLARDOCUMUZA DESTEK

Bu haber kez okundu.

BAĞCILARA YÖNELİK MANİSA İLİNE ÇİFTÇİ İNCELEME GEZİSİ
  

Bu sorunların sözümü için Tarım ve Orman Bakanlığının finansman desteği ile Kahramanmaraş İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından ilimiz bağcılığının geliştirilmesi amacıyla Kahramanmaraş’ın Mor Salkım Bağları isimli proje ile uygulamaya başlanmıştır. Proje kapsamında eğitimler, seminerler ve teknik inceleme gezileri yapılmaktadır. Bu kapsamda;

İlimizde üzüm yetiştiriciliğinin yoğun olarak yapıldığı, Dulkadiroğlu İlçesi Budaklı ve Çobanlı Mahalleleri ile Pazarcık ilçesi Yumaklıcerit mahallesinden katılan 30 kişilik çiftçi grubu ile İl müdürlüğümüz personellerinden Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ve 4 teknik personel eşliğinde 23-27 Temmuz tarihleri arasında Manisa İline Çiftçi İnceleme Gezisi programlanmıştır.

Bu program kapsamında Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personellerince bağcılıkta modern yöntemlerin uygulanması, bağcılıkta budama ve bakım işlemleri, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında bir günlük çiftçi eğitimi yapılmıştır. İkinci gün ise Manisa İlindeki örnek işletme ziyaretleri, Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüüzüm işleme tesisi, yine bağcılıkta pazarlama ve ambalajlama konularında örnek tesislerin ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Çiftçilerimize gösterilen ilgi ve alakadan dolayı başta Manisa Valisi Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER olmak üzere Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüve uzmanlarına, Özgür Tarım A.Ş. ve Tekbağ Ltd. Şti. firmalarına teşekkürlerimizi sunarız.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol