Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

 ARASA CAMİ ÜZERİNDEKİ İLKER GÖRÜNTÜ!
  

Kadim şehrimizde, ilkel yapılaşma ile modern yapılaşma arasında 50 metre var. Başınızı sola çeviriyorsunuz her taraf ilkellik akıyor, göz zevkiniz bozuluyor, sağa bakıyorsunuz modern,  insanın içini açan, yüreğini ferahlatan manzara ile göz göze geliyorsunuz.

Senelerdir biz yazmaktan, haber yapmaktan bıktık, usandık. Ancak gazetecilik sorumluluğu çerçevesinde yerel yönetimlerin düşüncesi, tavrı ne olursa olsun, haberciliğimiz bu mealde sürüp gidecek.

SORUMLU GAZETECİLİK GEREĞİ.

Sözünü ettiğimiz yer, tarihi Arasa Camii (Cığcığı Camii) üzerindeki ada. Kıbrıs Meydanına inerken hemen sağınızda karşınıza çıkan sıvasız, boyasız ve insanın göz zevkini haram eden ilkel yapılar ve sergilenen manzara.

Sadece seçim üzeri siyasilerin ve bazı firmaların özel reklamlarının yapıştırıldığı bu çirkin manzaranın yıkılması gerekiyor.

Yıkıldığı zaman, hem o civar genişleyecek, hem görüntü kirliliği ortadan kalkacak, hem de çevre derin ve rahat bir nefes alabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356