Öne Çıkanlar İŞİTME ENGELLİ KADINLARA DİKİŞ VE NAKIŞ KURSU İTİRAZ DİLEKÇELERİNDE SON GÜN:14 OCAK 2016 BİZ İCAT ÇIKARTACAĞIZ! SEFERE ÇIKTI ÖZÇAM MARKET

Bu haber kez okundu.

AKSU KÖPRÜSÜNDEN GEÇERKEN
 Ama eskimişti, 85 yaşındaydı. Ömrünü doldurmuştu ve artık araçların geçmesine elverişli olmaktan çıkmıştı. Dardı yani.. Şimdi yenilendi. Hem de kısa sürede. Biz köprüyü resimlerden Hacı Mustafa Mahallesi Muhtarı Recep Akıllı ve arkadaşları geldi yanımıza. Başkan Erkoç’a bin bir dua ve teşekkür ediyordu. “İstanbul’a yapılan üçüncü köprü neyse, bu köprü de bizim için büyük önem taşıyor. Köylerimize ve mahallelerimize daha güvenli gidebiliyoruz.” derken, yüzünde sevinç çiçekleri açıyordu sanki.

15 TEMMUZ MİLLET BAHÇESİ…

Başkan Erkoç’un bizi yaz ortasında gezdirdiği yerlerden biriydi. Model Kentsel Dönüşüm kapsamında, muhteşem bir botanik bahçeye dönüştürülmüştü.

Çalışmalar devam etse de, büyüyen ağaçlar, Hacı Bayram Veli Mahallesinin Muhtarı Mehmet Işık ve arkadaşları, mahallenin bu bahçeyi sabırsızlıkla beklediğini belirtmeden geçemediler. Ama 100 mt.lik bir yolun da asfaltının acil ve önemli olduğunu da söylemeden yapmadılar.

İçinde yüzlerce çeşit ağaç türü barındıran Botanik Bahçe, diğer adıyla 15 Temmuz Millet Bahçesi, tamamlandığında çevre sakinlerine nefes aldıracak, hoşça vakit geçirebilecekleri mükemmel bir mekan olacaktı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol