Öne Çıkanlar TABELALARIYLA BİRLİKTE KADERLERİ DE DEĞİŞTİ Seçim 2015 ALANINDA İLK ESER… ELBİSTANSPOR 2 GOL ATTI 3 PUAN ALDI ANDIRINLI DOSTLARA SELAM OLSUN!

Bu haber kez okundu.

AFŞİN'DE 8. GELENEKSEL ŞEHİTLERİ ANMA VE YEMLİHA YÜRÜYÜŞÜ
 Afşin'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, 8. Geleneksel Şehitleri Anma ve Yemliha Yürüyüşü düzenlendi.  Afşin Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte vatandaşlar, şehitleri anma ve Kur'anı- Kerim'de adı geçen Yedi Uyurlar'ın hatırasını canlandırmak için ilçe merkezinden başlayarak 6 kilometre uzaklıktaki UNESCO listesindeki Eshab-ı Kehf Külliyesi'ne kadar yürüdü.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, zulme başkaldırışın canlandırıldığı Yemliha Yürüyüşü ‘nü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Geleneksel hale getirdikleri Yemliha Yürüyüşü ‘nün bu yıl sekizincisini düzenleyeceklerini söyleyen Güven, "Geleneksel Yemliha Yürüyüşünü şehitleri anma ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile birleştirdik. İnşallah her 15 Temmuz'da bu yürüyüşle şehitlerimizi anacağız, hem de yüzyıllar önce zulme, tiranlara başkaldıran 7 yiğit insanın anısını canlandırarak Kuran'ı Kerimde bahsedilen Eshab-ı Kehf olayını yaşayacağız" dedi.

Türk milletinin, İslam ve Müslümanlığın sancaktarlığını yaptığını dile getiren Güven, şunları söyledi: "Türkiye coğrafyası üzerinde, kıyamete kadar Türk milleti yaşayacak ve İslam'ın sancaktarlığını yapacak. Türk milleti ayağa kalktı artık. Fakat şeytanın ne oyunu, nede hilesi biter. Türk milletini yıkmak için her şeyi yaptılar. En son içimizdeki hainlerle bu millete karşı darbe yapmaya kalktılar. Fakat unuttukları bir şey vardı. İstediğiniz kadar plan yapın, düzen kurun tüm tuzakları altüst eden O kutlu iradeyi unuttular.

15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminde bu millet tanklara, uçaklara ve mermilere karşı göğsünü siper ederek tüm oyunları bozdu. Konuşmaların ardından vatandaşlara çoban pilavı dağıtıldı. Etkinliğe Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Afşin Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Hasan Akdemir, İlçe Komutanı Teğmen Tunca Ulucak, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478